Trwa ładowanie...
dog3y00

Rusza rozbudowa Węzła Rudno na autostradzie A4

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza rozbudowa Węzła Rudno na autostradzie A4
(Materiały prasowe)
dog3y00

26 sierpnia rozpocznie się rozbudowa Węzła Rudno, znajdującego się w małopolskiej części autostrady A4 Katowice - Kraków. Inwestycja wyceniana jest na 7,7 mln zł netto.

Obecnie Węzeł Rudno umożliwia zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice - Alwernia oraz wjazd z tej drogi na autostradę w kierunku Krakowa. Inwestycja zakłada dobudowanie do węzła po północnej stronie łącznic oraz ronda umożliwiającego zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwernii, a także wjazd na A4 z tej trasy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Dzięki rozbudowie autostrada A4 zostanie połączona z drogami krajowymi nr 79 i 44 oraz drogą wojewódzką 780 poprzez istniejące drogi powiatowe. - Dla gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice oraz powiatów krakowskiego i chrzanowskiego rozbudowa Węzła Rudno jest kluczowa z punktu widzenia rozwoju gospodarczego. Dzięki dobrej współpracy z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim inwestycję realizujemy kilka lat wcześniej, niż pierwotnie było to zaplanowane - powiedział Rafał Czechowski ze Stalexport Autostrady Małopolskiej S.A.

 (fot. Materiały prasowe)

Na czas trwania prac wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od 26 sierpnia do końca października 2015 r., w rejonie Węzła Rudno, na jezdni w kierunku Katowic, na odcinku około 1,3 km, zostanie wyłączony lewy (służący do szybszej jazdy) pas ruchu. W tym czasie ruch będzie odbywał się dwoma zawężonymi pasami ruchu (pasem prawym oraz awaryjnym) z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

dog3y00

Do 26 sierpnia w rejonie Węzła Rudno, na jezdni w kierunku Katowic prowadzone będą prace przygotowawcze, polegające na instalacji oznakowania niezbędnego do wprowadzenia powyższej zmiany organizacji ruchu. W tym czasie na jezdni w kierunku do Katowic spodziewać się można tymczasowych zawężeń do jednego pasa ruchu, jak i ograniczenia prędkości do 80 km/h. O zmianach w organizacji ruchu można się dowiedzieć na stronie internetowej i twitterowym koncie operatora autostrady.

ll

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00