Trwa ładowanie...
d3v0l8s

Rolls-Royce najczęściej wspominanym autem w rapowych utworach. Bentley, Mercedes i Cadillac na równi z... Xanaxem

Rolls-Royce na pierwszym miejscu wśród najpopularniejszych marek, zaraz za nim Ferrari, Hennessy, Porsche, Chevrolet i Lamborghini. Do takich wniosków doszedł amerykański serwis po przeanalizowaniu 280 utworów z ostatnich 3 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drake w Rolls-Roycie
Drake w Rolls-Roycie (Youtube.com, Fot: YouTube)
d3v0l8s

Bloomberg, największa na świecie agencja prasowa, wzięła pod lupę 280 utworów które znajdowały się w Top 20 muzycznej listy przebojów Billboard Hot 100 pomiędzy majem 2014 r. a majem 2017 r. Analizując teksty utworów z gatunków rap i pop zauważyli, że w sporej części powtarzają się nazwy marek samochodów. Na pierwszym miejscu usytuował się, ku ich zaskoczeniu, Rolls-Royce. Zwykle chodziło tu o jeden konkretny model - Wraith, wart około 1 500 000 zł. Wspominano o nim w aż 11 piosenkach. Ferrari, które wydawało się być pewnym zwycięzcą tej konkurencji, wystąpiło w 9 utworach.

We wszystkich sprawdzonych przez Bloomberg piosenkach znalazły się 212 różne marki. Nie były to tylko samochody, ale odzież, galanteria, obuwie, elektronika, alkohol, słodycze a także leki antydepresyjne - konkretnie Xanax. To ostatnie wydaje się być dość kontrowersyjne i niepasujące do reszty, jednak osiągnął on wynik na równi z Mercedesem czy Bentleyem.

d3v0l8s

Podziel się opinią

Share
d3v0l8s
d3v0l8s
Więcej tematów