Trwa ładowanie...

Rodzice Antona Yelchina będą walczyć o odszkodowanie za śmierć syna. Pozwą koncern FCA

Share
Rodzice Antona Yelchina będą walczyć o odszkodowanie za śmierć syna. Pozwą koncern FCAŹródło: Easnews/Reporter
d41qccq

*Koncern Fiat Chrysler Automobiles, produkujący m.in. samochody marki Jeep otrzymał prywatny pozew, skierowany do sądu przez rodziców Antona Yelchina. Amerykański aktor zginął miesiąc temu przygnieciony do ogrodzenia przez własny samochód, który samoistnie stoczył się z podjazdu. *

Rodzina aktora, znanego m.in. z filmów serii "Star Trek" domaga się zadośćuczynienia od producenta Jeepa Grand Cherokee, koncernu ZF, dostarczającego skrzynie biegów do tego modelu, oraz firmy AutoNation, która go sprzedała. Przyczyną tragicznego wypadku było najprawdopodobniej pozostawienie automatycznej skrzyni w trybie "neutral", a nie "parking", przez co samochód mógł sam stoczyć się ze wzniesienia. Kłopoty z przekładnią ZF, która według amerykańskich klientów może wprowadzać w błąd co do wybranego trybu pracy, były już zgłaszane wielokrotnie przed śmiercią aktora. Koncern FCA rozpoczął nawet akcję informacyjną, mająca na celu uświadomienie właścicielom modelu, jak z niej korzystać. Agencja NHTSA potwierdziła do tej pory 41 tego typu zajść, kończących się wypadkami.

Koncern FCA wydał specjalne oświadczenie, w którym złożył kondolencje bliskim Yelchina i zapewnił o swojej pełnej współpracy z organami wyjaśniającymi okoliczności wypadku. Zaznaczył też, że przedwczesnym jest wyrokowanie o jego przyczynach, bowiem wciąż prowadzone jest śledztwo prokuratorskie. Jednocześnie firma zapewniła, że nie ma jakiegokolwiek związku ze śmiercią 27-latka.

d41qccq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41qccq
d41qccq
Więcej tematów