Trwa ładowanie...
d1j6h9a

Rajdowe ME: Kajetanowicz wygrywa odcinek, Kopecky liderem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajdowe ME: Kajetanowicz wygrywa odcinek, Kopecky liderem
(mat. prasowy)
d1j6h9a

Lider mistrzostw Europy Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) wygrał jeden z trzech porannych, niedzielnych OS-ów Rajdu Barum w Czechach, siódmej rundy cyklu. Prowadzą reprezentanci gospodarzy Jan Kopecky (Skoda Fabia R5) przed Vaclavem Pechem (Mini S2000).

Kajetanowicz jest nadal trzeci, ale po wygraniu trzeciego odcinka specjalnego (8,9 km) traci do Pecha już tylko 13,3 s. Kopecky prowadzi z przewagą 54,7 s nad Polakiem.

- Poranne odcinki były doskonałe na pobudkę, bo po wczorajszym dniu wszyscy jesteśmy nieco zmęczeni. To bardzo trudny rajd, śpimy po 5 godzin i pijemy po 6-7 litrów wody dziennie. Dzisiejszy etap zapowiadał się na jeszcze bardziej wymagający niż wczorajszy i... taki też jest.

d1j6h9a

- Z jednej strony chcemy ciągle naciskać i jechać jak najszybciej, a z drugiej - pamiętamy o co walczymy, więc chcemy też jechać bez błędów i utrzymać naszą pozycję. Znalezienie właściwej harmonii, zwłaszcza na tak trudnych i szybkich odcinkach specjalnych, jest niesamowicie trudne i to jest nasze wyzwanie na dziś - powiedział Kajetanowicz na mecie wygranego OS-u.

Do mety zostały jeszcze trzy próby - kierowcy po raz drugi przejadą odcinki Semetin, Majak i Zlutava o łącznej długości 43,6 km. Pierwsza załoga na mecie w Zlinie zamelduje się o 15.41.

Po Barum ósmą rundą ME będzie Rajd Cypru w dniach 25-27 września.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a