Rajdowe ME: Kajetanowicz drugi na Azorach. "Jest mi przykro"

Rajdowe ME: Kajetanowicz drugi na Azorach. "Jest mi przykro"Źródło: mat. prasowe
d2brah8
d2brah8

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął drugie miejsce w Rajdzie Azorów, czwartej rundzie mistrzostw Europy. Zwyciężył lider cyklu Irlandczyk Craig Breen (Peugeot 208 T16).

Jadący z pilotem Jarosławem Baranem Kajetanowicz stracił do Breena 1.02,1.

- To był dobry rajd, ale dla nas nie fantastyczny. Jest mi przykro, gdyż rano popełniłem błąd w doborze opon. Ale to się zdarza. Dziękuję zespołowi, dziękuję Craigowi za walkę, dziękuję kibicom. Gratulacje dla zwycięzcy - powiedział na mecie Kajetanowicz.

Trzecie miejsce zajął siedmiokrotny zwycięzca tej imprezy Portugalczyk Ricardo Moura (Ford Fiesta R5), który stracił do lidera 2.14,3.

Na ósmej pozycji została sklasyfikowana litewsko-polska załoga Dominik Butvilas i Kamil Heller (Subaru Impreza WRX) ze stratą 9.18,3.

Breen odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w tegorocznych ME i umocnił się na pozycji lidera cyklu. Kajetanowicz jest drugi.