Trwa ładowanie...
d3439dx
d3439dx

Rajd Sardynii: Przygoński czwarty, wygrana Comy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3439dx

Motocyklista Orlen Teamu Jakub Przygoński zajął czwarte miejsce w Rajdzie Sardynii, trzeciej rundzie mistrzostw świata w rajdach terenowych FIM. Zwyciężył Hiszpan Marc Coma, lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

W klasyfikacji generalnej MŚ Przygoński awansował na drugie miejsce w klasie powyżej 450 ccm. Liderem jest Coma, na trzeciej pozycji plasuje się kapitan zespołu Jacek Czachor.

Ostatnie dwa odcinki specjalne były najbardziej wymagające technicznie w całym rajdzie. Zawodnicy jechali w bardzo trudnym terenie, trasa poprowadzona była górzystymi trawersami, na których najmniejszy błąd mógł skończyć się dramatycznie.

d3439dx

- Odcinek został wytyczony w bardzo ciężkim terenie, trasa często prowadziła po śliskich, dużych kamieniach, na których trzeba było bardzo uważać, by nie wypaść przez kierownicę. Udało mi się zająć czwarte miejsce na dzisiejszym etapie i czwarte w całym rajdzie. To spory sukces, tym bardziej że Hiszpanie i Włosi naprawdę szybko jeżdżą po stromych zjazdach i podjazdach. Ja w ciągu roku mam tylko jedną taką eliminację. Jestem drugi w mistrzostwach świata, wyprzedza mnie tylko bezkonkurencyjny Marc Coma. Ale nie poddaję się, w Brazylii i w Egipcie chcę walczyć o zwycięstwo - powiedział na mecie Przygoński.

Jacek Czachor rajd ukończył na wysokim, ósmy miejscu. Kapitan zespołu cieszy się jednak, że wkrótce wróci do typowego, dakarowego motocykla. Jak twierdzi, woli otwarte przestrzenie oraz duże prędkości od krętych, technicznych partii, na których ciągle trzeba redukować biegi i bardzo uważać, by nie wypaść z trasy. Takie trasy były na Sardynii.

- Skończyłem rajd na ósmej pozycji, jestem trzeci w mistrzostwach świata, to dobry wynik. Teraz wracamy na pustynne trasy, na ciężkich dakarowych motocyklach. Kolejną eliminacją będzie Rajd dos Sertoes rozgrywany na bardzo zróżnicowanych trasach w sierpniu w Brazylii - powiedział Czachor.

Marek Dąbrowski ukończył rajd na 9. pozycji i zgromadził dotychczas w mistrzostwach świata 30 punktów.

Czołówka klasyfikacji MŚ (powyżej 450 ccm):

1. Marc Coma (Hiszpania/KTM) 75 pkt
2. Jakub Przygoński (Polska/KTM) 55
3. Jacek Czachor (Polska/KTM) 53

d3439dx

Podziel się opinią

Share

d3439dx

d3439dx