Trwa ładowanie...
d2vkw9o

Rajd Polski: Kubica dachował, Ogier liderem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Polski: Kubica dachował, Ogier liderem
(PAP/Tomasz Waszczuk)
d2vkw9o

Broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier (Volkswagen Polo WRC) prowadzi w 71. Rajdzie Polski, siódmej rundzie mistrzostw świata, po pierwszym dniu i trzech odcinkach specjalnych. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) dachował na trasie drugiego OS i jest 12.

Drugie miejsce zajmuje Norweg Andreas Mikkelsen (Polo WRC), tracąc do lidera 2,8 s, a trzecie Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC) - strata 7,0 s.

Z trzech rozegranych odcinków specjalnych, dwa wygrał Ogier, a jeden Fin Juho Hanninen jadący Hyundaiem I20 WRC.

d2vkw9o

Kubica po doskonałym, czwartym miejscu na pierwszym odcinku, na drugim miał problemy, dachował, stracił 27,5 s i jest aktualnie 12.

- Przejeżdżaliśmy przez szczyt. Hopa była większa niż się spodziewałem. Odciążyło samochód i nie mogłem hamować. Niestety, rów był tak głęboki, że rolowaliśmy. Powinienem pojechać prosto, ale starałem się ratować. Wpadliśmy bokiem do rowu i przewróciliśmy się na dach. Poprosiliśmy kibiców o pomoc, postawili nas na koła, pojechaliśmy dalej - relacjonował Kubica.

Przed startem do ostatniego, trzeciego odcinka mechanicy wymienili w samochodzie krakowianina uszkodzoną szybę, auto nadawało się do jazdy.

"Przygodę" na drugim odcinku miał także Krzysztof Hołowczyc, który jest sklasyfikowany na 16. pozycji.

d2vkw9o

- Dwa kilometry przed metą trochę wypadliśmy. Na szczęście było tam dużo miejsca, nic się nie stało i jesteśmy nadal w rajdzie. To się zdarza. Gdybym jechał samochodem terenowym, nie byłoby problemu. Ten jest jednak bardzo niski. Ale takie przygody są w ten sport wpisane, nie ma w tym nic dziwnego - powiedział trzykrotny triumfator Rajdu Polski.

Wszyscy kierowcy, w tym nawet Finowie, podkreślają, że rajd jest bardzo szybki. Takich prędkości nie uzyskują nawet na znanych fińskich szutrach.

- U nas jest inaczej niż w Polsce. Wasze trasy prowadzą polami i łąkami, gdzie nawet gdy wypadniesz, nic groźnego się nie powinno przydarzyć. Odcinki specjalne w Skandynawii prowadzą przez lasy. Tam opuszczenie drogi przy dużej prędkości jest zdecydowanie groźniejsze - przyznał wicelider mistrzostw świata Fin Jari-Matti Latvala (Polo WRC), po pierwszym dniu sklasyfikowany na 8. pozycji ze strata 23,5 s.

W piątek rozegranych zostanie siedem odcinków specjalnych, cztery z nich na Litwie w rejonie Druskiennik. Ostatni - superoes Mikołajki Arena rozpocznie się o godzinie 22.

d2vkw9o

Wyniki po pierwszym dniu:

1. Sebastien Ogier (Francja/VW Polo WRC) 17.49,2
2. Andreas Mikkelsen (Norwegia/Polo WRC) strata 2,8 s
3. Kris Meeke (W. Brytania/Citroen DS3 WRC) 7,0
4. Juho Hanninen (Finlandia/Hyundai I20 WRC) 7,8
5. Mads Oestberg (Norwegia/Citroen DS3 WRC) 8,9
6. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC) 21,1
...
7. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC) 37,3
8. Krzysztof Hołowczyc (Polska/Ford Fiesta WRC) 57,9
9. Michał Sołowow (Polska/Ford Fiesta WRC) 1.01,9

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o