Trwa ładowanie...
d2foccy
d2foccy

Rajd Faraonów: Przygoński trzeci

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2foccy

Motocyklista Jakub Przygoński (Orlen Team) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Faraonów, piątej eliminacji mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych. Zwyciężył Francuz Cyril Despres. Kapitan zespołu Jacek Czachor ukończył rajd na dziewiątej pozycji, Marek Dąbrowski został sklasyfikowany na dwudziestym piątym miejscu.

Ostatni, szósty etap z metą w Kairze o długości prawie 400 km wygrał Włoch Luca Manca, Przygoński zajął trzecie miejsce, Dąbrowski był 9., Czachor 11.

- Startowałem z drugiej pozycji, mój największy konkurent Włoch Paolo Ceci tuż za mną. Szybko musiałem mu uciec i uzyskać bezpieczną przewagę. Na pierwszym punkcie tankowania okazało się, że Włoch jedzie wolniej niż sądziłem, a Cyril Despres ma problemy z motocyklem. Objąłem prowadzenie co zmusza do bardzo precyzyjnej nawigacji. W pewnym momencie się pomyliłem, na szczęście szybko powróciłem na dobry szlak i utrzymałem trzecie miejsce w Rajdzie Faraonów. To duży sukces - powiedział na mecie Jakub Przygoński.

d2foccy

Na ostatnim etapie bardzo dobrze pojechał Marek Dąbrowski, który z powodu problemów zdrowotnych miał prawie roczną przerwę w startach.

- Z dnia na dzień jechałem lepszym tempem i cały czas odczuwałem głód jazdy. Podczas jednego z etapów, gdy udzielałem pomocy koledze z zespołu, spędziłem pięć godzin na pustyni i otrzymałem pięć godzin kary za nieukończenie odcinka. To wpłynęło na ogólny wynik rywalizacji, ale generalnie jestem jednak zadowolony ze swojej jazdy - przyznał Marek Dąbrowski.

Motocykliści wracają do Polski tylko na kilka dni, za dwa tygodnie rozpoczyna się Rajd Maroka, ostatnia w sezonie 2009 eliminacja mistrzostw świata FIM.

Klasyfikacja końcowa Rajdu Faraonów:

1. Cyril Despres (Francja/KTM 690) 25:45.59
2. Luca Manca (Włochy/KTM 660) strata 6.40
3. Jakub Przygoński (Polska/KTM 690) 21.11
...
9. Jacek Czachor (Polska/KTM 690) 3:18.25
25. Marek Dąbrowski (Polska/KTM 690) 12:03.35

d2foccy

Podziel się opinią

Share

d2foccy

d2foccy