Trwa ładowanie...
d3rgfmm

Psychologowie popierają zabieranie praw jazdy za prędkość

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Psychologowie popierają zabieranie praw jazdy za prędkość
(Policja)
d3rgfmm

Odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości to był dobry krok. Takiego zdania jest psycholog transportu Ewa Odachowska z Instytutu Transportu Samochodowego.

Za kilka dni minie miesiąc od wejścia w życie przepisów, na podstawie których za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę na terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Zdaniem Ewy Odachowskiej, za wcześnie jeszcze mówić o wymiernych efektach nowych rozwiązań, ale sama idea jest słuszna. - Kara z założenia, żeby była skuteczna, musi doprowadzić do zmiany zachowania. Żeby zmuszała do zmiany zachowania, musi być szybka, nieuchronna i silnie powiązana z przewinieniem - wyjaśnia psycholog.

d3rgfmm

Odachowska mówi, że w miastach można zauważyć, że kierowcy jeżdżą wolniej. Podkreśla ona jednocześnie, że niektórym kierowcom dopiero odebranie prawa jazdy uświadomi, że jechali za szybko. Psycholog zaznaczyła, że w Polsce istnieje silna tradycja łamania wszelkich norm i niepodporządkowywania się przepisom. - Jest to częściowo uwarunkowane historycznie. Nowe przepisy mogą być krokiem w kierunku uporządkowania przestrzeni publicznej - podsumowała Ewa Odachowska.

Rozwiązania chwalą też policjanci. Ich zdaniem przyczynią się one do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia liczby wypadków.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d3rgfmm

Podziel się opinią

Share

d3rgfmm

d3rgfmm