ycipk-28gouy

Psychologowie popierają zabieranie praw jazdy za prędkość

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Psychologowie popierają zabieranie praw jazdy za prędkość
(Policja)
ycipk-28gouy

Odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości to był dobry krok. Takiego zdania jest psycholog transportu Ewa Odachowska z Instytutu Transportu Samochodowego.

Za kilka dni minie miesiąc od wejścia w życie przepisów, na podstawie których za przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę na terenie zabudowanym można stracić prawo jazdy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Zdaniem Ewy Odachowskiej, za wcześnie jeszcze mówić o wymiernych efektach nowych rozwiązań, ale sama idea jest słuszna. - Kara z założenia, żeby była skuteczna, musi doprowadzić do zmiany zachowania. Żeby zmuszała do zmiany zachowania, musi być szybka, nieuchronna i silnie powiązana z przewinieniem - wyjaśnia psycholog.

ycipk-28gouy

Odachowska mówi, że w miastach można zauważyć, że kierowcy jeżdżą wolniej. Podkreśla ona jednocześnie, że niektórym kierowcom dopiero odebranie prawa jazdy uświadomi, że jechali za szybko. Psycholog zaznaczyła, że w Polsce istnieje silna tradycja łamania wszelkich norm i niepodporządkowywania się przepisom. - Jest to częściowo uwarunkowane historycznie. Nowe przepisy mogą być krokiem w kierunku uporządkowania przestrzeni publicznej - podsumowała Ewa Odachowska.

Rozwiązania chwalą też policjanci. Ich zdaniem przyczynią się one do poprawy bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenia liczby wypadków.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

ycipk-28gouy
ycipk-28gouy
ycipk-28gouy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-28gouy