Trwa ładowanie...
d2xzpvz

PSA Peugeot Citroën będzie montować samochody w Kazachstanie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PSA Peugeot Citroën będzie montować samochody w Kazachstanie
(zdjęcie producenta)
d2xzpvz

Podczas francusko-kazachskiego forum gospodarczego w Astanie koncerny PSA Peugeot Citroën i AllurGroup podpisały 5 grudnia porozumienie dotyczące montażu samochodów w Kazachstanie.

Montaż samochodów będzie odbywał się w mieszczącym się w Kustanaju zakładzie SaryarkaAutoProm, należącym do grupy AllurGroup. Pierwszy samochód zjedzie z taśm montażowych we wrześniu 2016. Będzie to Peugeot 301, najlepiej sprzedający się obecnie na rynku kazachskim model marki. W 2017 roku produkcja wyniesie średnio 12 tys. samochodów rocznie z możliwością jej zwiększenia do 17 tys. sztuk. Będzie przede wszystkim przeznaczona na rynek kazachski.

Aby zapewnić wsparcie handlowe, Peugeot planuje rozbudowę sieci dealerów w celu sprostania większym mocom produkcyjnym.

d2xzpvz

ZOBACZ ILE JEST WARTE TWOJE AUTO

PSA Peugeot Citroën i grupa AllurGroup rozpoczęły swoją współpracę w zakresie produkcji i dystrybucji samochodów Peugeot w Kazachstanie w 2013 roku. Od września 2013 r. cztery modele Peugeot - Peugeot 301, 3008, 508 i Peugeot Partner - były montowane w systemie SKD (Semi Knock Down) w Kustanaju, w zakładzie AgromashHolding, spółki zależnej grupy AllurGroup. Samochody te, podobnie jak produkowany w Rosji Peugeot 408, są dystrybuowane przez sieć dealerów AllurGroup usytuowanych w największych miastach Kazachstanu: Astanie, Ałma-Acie, Karagandzie i Kustanaju.

Rynek samochodowy w tym kraju odnotował w ostatnich latach duży wzrost: z 45 tys. samochodów w 2011 r. do ponad trzykrotnie wyższego poziomu w 2013 r. (166 tys.). Zgodnie z szacowanym lokalnym popytem do 2015 roku powinien wynieść 200 tys. samochodów.

Z okazji podpisania porozumienia Christophe Bergerand, Dyrektor Operacyjny na Rosję, Ukrainę i państwa WNP oświadczył: „Montaż kompletnych samochodów Peugeot w Kazachstanie pozwoli PSA Peugeot Citroën na pełne wykorzystanie potencjału rozwoju na tym rynku i zdobycie liczącej się pozycji. Już teraz możemy potwierdzić, że samochody Peugeot odniosły w Kazachstanie sukces. Projekt dotyczący miejscowych zakładów produkcyjnych przyczyni się w dłuższej perspektywie do poprawy rentowności Grupy w Kazachstanie i całym regionie WNP”.

Źródło: Peugeot

mp/moto.wp.pl

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz