Trwa ładowanie...

Przystąpił do egzaminu na prawo jazdy pod wpływem alkoholu

Interwencją policjantów zakończył egzamin mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Funkcjonariusze zostali poproszeni o skontrolowanie jego stanu trzeźwości, gdy egzaminatorka poczuła od niego alkohol. Badanie potwierdziło, że mężczyzna jest pod wpływem. Rzecz miała miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Przystąpił do egzaminu na prawo jazdy pod wpływem alkoholuŹródło: PAP
d3cmbyb
d3cmbyb

Policjanci coraz skuteczniej walczą z kierowcami, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu, jednak cały czas nie brakuje takich osób. Jak się okazuje nawet ci początkujący miewają za nic bezpieczeństwo i decydują się na prowadzenie auta po alkoholu. Jednak próba zdawania egzaminu na prawo jazdy pod wpływem, to już naprawdę wyjątkowowa sytuacja.

Mężczyzna zadeklarował, że może przystąpić do egzaminu. 26-latek wykonał jedno z zadań egzaminacyjnych na placu manewrowym. Kiedy do samochodu wsiadła egzaminatorka, poczuła zapach alkoholu. Przerwała egzamin i wezwała policjantów. Przeprowadzone przez nich badanie potwierdziło jej podejrzenia. Mężczyzna miał blisko 0,5 promila w organizmie.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Na kolejną możliwość zdawania egzaminu przyjdzie mu poczekać nie krócej niż pół roku.

źródło: policja

oprac. Szymon Jasina

d3cmbyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cmbyb
Więcej tematów