Trwa ładowanie...
7 kwietnia 2016, 17:33

Przygoński stracił tytuł najszybszego driftera. Nowy rekord to 305 km/h

Przygoński stracił tytuł najszybszego driftera. Nowy rekord to 305 km/hŹródło: mat. prasowy
d12j88x
d12j88x

Nissan poinformował, że Masato Kawabata, japoński mistrz driftu, pobił rekord prędkości w jeździe bokiem. Dokonał tego za pomocą mocno zmodyfikowanego modelu GT-R o mocy 1380 KM.

Tuningowany przez firmę GReddy Trust samochód ma nie tylko 2,5 razy większą moc od modelu seryjnego, ale też całkowicie przebudowany napęd. Przede wszystkim na potrzeby driftu zrezygnowano z układu 4x4 i teraz moc przenoszona jest jedynie na tylną oś. Oczywiście nie zabrakło też innych modyfikacji typowych dla tej dyscypliny motosportu – m.in. przednie koła skręcają się pod większym kątem, we wnętrzu pozostawiono tylko niezbędne przyrządy i wstawiono klatkę bezpieczeństwa, a z tyłu zamontowano duży spoiler, który jest bardzo przydatny przy takich prędkościach.

Samochód był przez długi czas testowany na torze Fuji Speedway słynącym z długiej prostej, jednak próba pobicia rekordu wymagał jeszcze dłuższego odcinka. Ma ten cel wybrano Fujairah International Airport – lotnisko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które ma pas startowy o długości 3 km. Mechanicy z GReddy Trust pracowali na miejscu, aby zapewnić ustawienia samochodu idealne pod tę próbę.

Poprzedni rekord należący do Kuby Przygońskiego wynosił 217,97 km/h. Wydawało się, że to zawrotna prędkość, którą trudno będzie pokonać. Jednak Kawabata zawiesił poprzeczkę dużo wyżej. Podczas swojej próby z ZEA Japończyk osiągnął w trakcie driftu prędkość 304,96 km/h przy jeździe pod kątem 30 stopni. To nowy oficjalny rekord świata uznany przez jurorów Rekordów Guinnessa.

sj, moto.wp.pl

d12j88x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12j88x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj