Trwa ładowanie...

Przyda się w aucie. Miej go przy sobie w razie wypadku

Nie każdej kolizji da się uniknąć. Aby w przypadku poważniejszej stłuczki wydostać się z auta bez pomocy, trzeba mieć odpowiednie narzędzia i wiedzę, jak z nich korzystać.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Przyda się w aucie. Miej go przy sobie w razie wypadkuŹródło: Shutterstock.com
d3zh49o
d3zh49o

Multitool, który przyda ci się w takiej sytuacji nie zajmuje wiele miejsca. Możesz schować go w schowku lub nawet przypiąć do kluczy. Ważne jednak, by przez cały czas mieć świadomość tego, gdzie się znajduje i móc sięgnąć do niego podczas wypadku.

Niezawodny zbijak

Zbijak do szyb to jedno z narzędzi, bez których nie obejdziesz się podczas wypadku. Jeżeli w wyniku uderzenia drzwi wgniotą się, otworzenie ich może stanowić problem. Wtedy najszybszą opcją ucieczki będzie zbicie szyby. Jeśli ta nie skruszyła się podczas uderzenia, musisz poradzić sobie samodzielnie. Bez odpowiedniego narzędzia będzie to bardzo trudne.

Brelok samochodowy wyposażono w prosty mechanizm, który umożliwi zbicie samochodowej szyby nawet przy ograniczonej przestrzeni w aucie. Nie musisz brać dużego wymachu i wyprowadzać ciosu z dużą siłą, wystarczy docisnąć szpikulec do szyby. Zamontowana pod obudową sprężyna odciągnie go i zamieni siłę docisku w cios, który poradzi sobie nawet z najtwardszym szkłem.

d3zh49o

Nożyk do pasów

Dobrej jakości brelok samochodowy to połączenie kilku praktycznych narzędzi. Niewielkie i bezpieczne ostrze przyda się w momencie, gdy mechanizm pasów bezpieczeństwa zablokuje się w wyniku zderzenia. Bez niego trzeba będzie się nieźle nagimnastykować, by wydostać się z auta. Nożyk zamknięty w obudowie z tworzywa sztucznego jest wyjątkowo ostry, a by się do niego dostać, wystarczy mocno szarpnąć multitoolem, gdy kluczyki są w stacyjce.
Po wyjęciu blokady z kółkiem do kluczy oczom ukaże się wąska szczelina, w której osadzono nożyk. Wystarczy wcisnąć w tę szczelinę końcówkę pasów bezpieczeństwa, a następnie mocno szarpnąć. Ostra jak brzytwa stal przejdzie przez wzmocnione pasy jak przez masło, uda ci się to praktycznie bez wysiłku. Co najważniejsze, samo przecięcie pasów to kwestia sekund.

Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej Youtube.com
Brelok potrafi zmierzyć ciśnienie w kołach i wiele więcej Źródło: Youtube.com

Mnóstwo dodatkowych akcesoriów

W praktycznym breloku samochodowym zamontowano również niewielką i wytrzymałą latarkę led. Przyda się nie tylko podczas drobnych napraw. Jeśli samochód odmówi posłuszeństwa w nocy na nieoświetlonej, ruchliwej drodze, trzeba będzie rozstawić trójkąt ostrzegawczy i zasygnalizować swoją obecność innym kierowcom.

Bardziej zaawansowane breloki wyposażono również w miernik ciśnienia opon i stanu zużycia bieżnika. W celu skorzystania z pierwszego, należy przytknąć wylot do wentyla opony, a urządzenie dokona pomiaru. W przypadku miernika stanu zużycia bieżnika sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy wyjąć wysuwana miarkę i przytknąć do wyżłobienia opon. Jeśli po włożeniu czerwona część podziałki będzie widoczna, znaczy to, że najwyższy czas pomyśleć o nowych oponach.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3zh49o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zh49o
Więcej tematów