Trwa ładowanie...
d2wuta6
Przewrócił znak, ściął drzewo i uciekł. Był kompletnie pijany

Przewrócił znak, ściął drzewo i uciekł. Był kompletnie pijany

Wjechał na chodnik, uderzył w znak i drzewo, a następnie niezrażony całym zdarzeniem uciekł. Zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Dzięki niej oraz wyjątkowemu pechowi kierowcy policji bardzo szybko udało się ustalić, kto prowadził samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2wuta6

Do zdarzenia doszło w Nowym Tomyślu, na Placu Niepodległości. W miejscu, gdzie biegnie przejście dla pieszych, kierujący renaultem scenikiem stracił kontrolę nad samochodem. Auto wjechało na chodnik, a następnie z impetem uderzyło w znak drogowy i drzewo. Siła była na tyle duża, że jedno i drugie zostało przewrócone. Mimo to kierowca po tym niespodziewanym zdarzeniu szybko doszedł do siebie i odjechał.

Wiele szczęścia mieli przechodnie, którzy szli nieopodal miejsca, w którym auto wjechało na chodnik. Nikogo nie było również w samochodach zaparkowanych w pobliżu przewróconego drzewa. To właśnie właścicielka jednego z tych aut wezwała na miejsce policję.

d2wuta6

Stróże prawa bardzo szybko uwinęli się ze swoim zadaniem. Do dyspozycji mieli zeznania świadka i zapis z monitoringu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zauważyli też tablicę rejestracyjną, która nie pochodziła z żadnego z uszkodzonych aut. "Blacha" okazała się własnością sprawcy i doprowadziła policję pod same drzwi kierowcy. Okazał się nim mężczyzna w ogóle nie posiadający prawa jazdy. Co więcej, był on pijany – w wydychanym powietrzu miał blisko 3 prom. alkoholu.

Sprawca wypadku gorzko pożałuje swojego postępowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia. Dodatkowo zapłaci mandat i grzywnę w wysokości ustalonej przez sąd. Co więcej, jako że spowodował wypadek po pijanemu, najprawdopodobniej o zwrot kosztów wszelkich szkód zwróci się do niego ubezpieczyciel.

d2wuta6

Podziel się opinią

Share
d2wuta6
d2wuta6
Więcej tematów