Trwa ładowanie...
d2sctec

Przewożenie rowerów: Honda pokazała nowy bagażnik

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewożenie rowerów: Honda pokazała nowy bagażnik
(zdjęcie producenta)
d2sctec

Jazda na rowerze to czysta przyjemność. W przeciwieństwie do jego przewożenia samochodem. Montowanie zewnętrznego bagażnika, a potem samych jednośladów jest długotrwałe i męczące. Honda zaproponowała rozwiązanie o nazwie In-car Bicycle Rack, które pozwala przewieźć w bagażniku Civica w wersji kombi nawet dwa pełnowymiarowe rowery, zabezpieczając je przed uszkodzeniami.

System dedykowany jest w szczególności posiadaczom rowerów szosowych. Pozwala on w bezpieczny sposób przetransportować dwa rowery ze zdemontowanymi przednimi kołami wewnątrz auta, zapewniając mu ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi podczas pokonywania zakrętów czy hamowania. Taki projekt pozwala również zaoszczędzić paliwo. Jednoślady we wnętrzu nie zaburzają aerodynamiki podczas jazdy.

* Jak jeszcze można przewozić rower? Poznaj wady i zalety różnych sposobów *

Wewnętrzny uchwyt na rowery w pełni wykorzystuje centralnie umieszczony zbiornik paliwa w Civicu. W zagłębieniu bagażnika montowana jest aluminiowa szyna, do której dołącza się przesuwane zaczepy zawierające uchwyt na przedni widelec rowerowy. Tylne koła roweru opierają się na złożonych oparciach tylnych siedzeń auta, natomiast długie ramy umieszczone po obu stronach szyny posiadają wejście do zabezpieczenia piasty przedniego koła. Ramę roweru zabezpiecza się z kolei specjalnym pasem z wykorzystaniem uchwytów standardowo montowanych w przestrzeni ładunkowej Civica Tourera.

d2sctec

System pozwala na przewożenie pasażerów i rowerów w różnej konfiguracji. Z przodu może na przykład siedzieć kierowca i pasażer, podczas gdy z tyłu transportowane są dwa rowery. Można też złożyć tylko mniejszą część tylnego oparcia i przewieźć jeden rower, udostępniając w ten sposób miejsce dla dodatkowego pasażera i bagażu. Uchwyt rowerowy Hondy In-Car Bicycle Rack będzie dostępny u wybranych dilerów od października 2016 roku.

Zobacz akcesoria i boxy dachowe THULE na lato!

d2sctec

Podziel się opinią

Share

d2sctec

d2sctec