Trwa ładowanie...
domrnee
Policja
04-06-2014 15:02

Przestrzegajmy przepisów dotyczących parkowania

domrnee
domrnee

Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania, parkowanie na zieleni czy w zatoce przeznaczonej dla autobusów - to najczęstsze wykroczenia i przyczyny otrzymania mandatów przez kierowców w miastach. Policjanci zapowiadają zdecydowane egzekwowanie prawa wobec kierowców nieprzestrzegających przepisów dotyczących prawidłowego parkowania.

Oprócz oczywistych znaków zakazujących zatrzymywania pojazdów, należy również pamiętać o przepisie określającym pozostawienie minimum 1,5 m przejścia dla pieszych na chodniku i jego dalszym zapisie, że jeśli ta szerokość jest nie wystarczająca i zaparkowany pojazd utrudnia płynność ruchu pieszych to parkowanie jest zabronione. Pieszy, a tym bardziej osoba z dzieckiem w wózku na tym odcinku ulicy z pewnością nie czuje się komfortowo. Niestosowanie się do znaków drogowych i przepisów oznacza popełnienie wykroczenia z art. 92 lub 97 kodeksu wykroczeń i otrzymanie mandatu karnego w wysokości 100 zł. plus 1 punkt karny.

Kolejną niepokojącą sprawą jest brak znajomości przepisów. Tak najczęściej tłumaczą się osoby, które parkują samochody na przystankach komunikacji miejskiej. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci na jednym z przystanków przy ulicy Samorządowej w Otwocku ukarali za to przewinienie 11 kierowców. W większych miastach sytuacja z pewnością wygląda jeszcze gorzej. Policja przypomina, że na przystankach obowiązuje bezwzględny zakaz zatrzymania i postoju pojazdów.

domrnee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
domrnee
Więcej tematów