Trwa ładowanie...
dp0kobw
Prawo jazdy stracisz nie tylko za prędkość, ale też za przewożenie zbyt wielu pasażerów

Prawo jazdy stracisz nie tylko za prędkość, ale też za przewożenie zbyt wielu pasażerów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dp0kobw

Od 18 maja obowiązują nowe, ostrzejsze przepisy, na podstawie których policjanci zatrzymują prawa jazdy kierowcom przekraczającym prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy są tego świadomi, co według policyjnych statyk przełożyło się na poprawę sytuacji na drogach. Jednak wiele nie wie, że „prawko” można stracić też za zbyt wielu pasażerów w samochodzie.

W ciągu niecałych czterech miesięcy obowiązywania nowych przepisów policjanci zabrali 10 422 prawa jazdy. Ta statystyka dotyczy jednak tylko przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Nie zapominajmy, że już od dawna funkcjonariusze zatrzymują dokument też za wyjątkowo niebezpieczne zachowanie na drodze. Jednak jest jeszcze jeden powód, przez który możemy stracić prawo jazdy, a o którym wielu kierowców nie wie.

dp0kobw

Jeśli w samochodzie znajdują się przynajmniej 3 osoby więcej niż zapisano w dowodzie rejestracyjnym, to policjant ma obowiązek natychmiast zatrzymać prawo jazdy kierującego. Choć przewinienie to nie jest tak częste, jak przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, to i tak za zbyt wielu pasażerów zatrzymano już 161 praw jazdy.

dp0kobw

Podziel się opinią

Share

dp0kobw

dp0kobw