Trwa ładowanie...
holderName

Poznaniacy mogą sugerować zmiany w inwestycjach drogowych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznaniacy mogą sugerować zmiany w inwestycjach drogowych
(sxc.hu)
holderName

Mieszkańcy będą mieli możliwość sugerowania zmian w projektach drogowych na etapie przygotowywania inwestycji - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Konsultacje w nowej formule odbędą się już we wrześniu.

Dotychczasowe konsultacje zostaną poszerzone o spotkania, które odbędą się już na etapie przygotowania projektu dotyczącego budowy bądź przebudowy układu drogowego. Zdaniem władz miasta, nowe zasady współpracy z mieszkańcami pozwolą na wypracowanie korzystniejszego rozwiązania dla wszystkich.

- Wsłuchujemy się w krytyczne głosy dotyczące administracji, a także mechanizmów konsultacji, bo mamy sygnały, że niektóre z nich były zbyt formalne. Z jednej strony chcemy udoskonalić proces projektowania i tam gdzie jest możliwość, uwzględnić opinie różnych środowisk, także mieszańców. Z drugiej strony chcemy dotrzeć z informacjami do odbiorców, aby wiedzieli, dlaczego projekt wygląda właśnie tak, a nie inaczej - powiedział na konferencji prasowej prezydent Grobelny.

holderName

Nowy projekt konsultacji zakłada spotkanie już na etapie przygotowania do rozbudowy. Mieszkańcy będą mieli okazję do zapoznania się z projektem i zgłoszenia swoich propozycji dotyczących zastosowanych rozwiązań. Po analizie sugestii mieszkańców Zarząd Dróg Miejskich ma poinformować zainteresowanych o ewentualnych zmianach w projekcie. Jeśli propozycje nie zostaną uwzględnione, ZDM również ma spotkać się z mieszkańcami, aby wyjaśnić tę decyzję.

- Także inwestycje, które trwają muszą być konsultowane, bo nigdy nie jest tak, że budowa jest skończona zgodnie z projektem. Czasami trzeba rozmawiać o miejscach parkingowych czy przejściach dla pieszych. Najważniejszym etapem konsultacyjnym, mimo wszystko, pozostanie etap przed rozpoczęciem budowy - powiedział prezydent.

Zdaniem dyrektora Zarządu Dróg Miejskich odpowiedzialnego za przebudowę rozwiązań komunikacyjnych etap konsultacji wydłuży się. - Do tej pory okres opiniowania wynosił od miesiąca do półtora miesiąca. W tej chwili przy poważnych inwestycjach może trwać nawet cztery miesiące - powiedział dyrektor ZDM Jacek Szukała.

Pierwsze konsultacje, które odbywać się będą według nowych zasad, mają zostać przeprowadzone już we wrześniu.

Samochodowy sprzęt CB w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów