Trwa ładowanie...
d1it1ae
15-01-2016 13:00

Poznań/Solaris dostarczy do Włoch 300 autobusów

d1it1ae
d1it1ae

Spółka Solaris Bus & Coach S.A. wygrała przetarg na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino dla włoskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego Cotral. Wartość umowy sięga 110 mln euro.

To jeden z największych kontraktów firmy z podpoznańskiego Bolechowa w historii.Jak poinformował w piątek w imieniu producenta Mateusz Figaszewski, jeszcze w tym roku Solaris zrealizuje pierwszą część zamówienia, która będzie dotyczyć ponad 120 autobusów.

Wszystkie pojazdy mają być dostarczone w ciągu czterech lat. Oprócz sprzedaży, transakcja obejmuje także 10-letnie serwisowanie pojazdów."12-metrowe InterUrbino będą obsługiwały linie regionalne obszaru administracyjnego regionu Lacjum, położonego w środkowej części Półwyspu Apenińskiego" - podał Figaszewski.Jak dodał, kontrakt z firmą Cotral to kolejne zamówienie na ten model pojazdu płynące z rynku włoskiego, ale pierwsze na tak dużą skalę. Dotychczas polski producent dostarczył na włoski rynek 60 sztuk tych autobusów. Po tamtejszych drogach jeździ już w sumie ponad 500 pojazdów polskiego producenta.To również jedno z największych zamówień w 20-letniej historii firmy z podpoznańskiego Bolechowa. W 2009 roku zrealizowana została dostawa na 320 autobusów do Aten. Solaris dostarczył też 260 pojazdów dla Berlina i 225 autobusów miejskich dla Dubaju.Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów.

d1it1ae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1it1ae
Więcej tematów