Trwa ładowanie...
Moto Target

Powstanie Peugeot RCZ drugiej generacji

Share
Powstanie Peugeot RCZ drugiej generacji
Źródło: zdjęcie producenta
d2dkkwp

Sportowy Peugeot RCZ doczeka się swojego drugiego wcielenia. Sportowe auto o nietypowej stylistyce od lat jest jednym z najciekawszych modeli francuskiej marki.

Szef marki Peugeot Maxime Picat przyznał, że firma nie zamierza „uśmiercać” sportowego modelu RCZ, który cieszy się dużą popularnością wśród fanów szybszej jazdy. W kwietniu tego roku przedstawiciele francuskiego producenta przedstawili plan rozwoju, który zakłada zredukowanie gamy z 45 do 26 modeli do 2020 roku, przy czym dziś wiadomo już, że RCZ nie będzie jego ofiarą, gdyż stanowi zbyt ważne ogniwo w procesie budowania wizerunku marki.

RCZ drugiej generacji zadebiutuje prawdopodobnie w 2016 roku i będzie bazował na nowej płycie podłogowej EMP2, która posłużyła do stworzenia nowego modelu 308. Oznacza to, że drugi RCZ będzie lżejszy od swojego poprzednika, co przełoży się bezpośrednio na lepsze osiągi i wyższą wydajność paliwowo-ekologiczną.

Peugeot RCZ obecnej generacji jest oferowany z silnikiem benzynowym 1,6 l (156 i 200 KM) oraz dieslem 2,0 l o mocy 163 KM. Najmocniejsza wersja RCZ R rozwija 270 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,9 sekundy.

(źródło: Mototarget.pl)

d2dkkwp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dkkwp
d2dkkwp
Więcej tematów