Trwa ładowanie...
d2bd1ir

Poprawa na polskim rynku motoryzacyjnym

d2bd1ir
d2bd1ir

Liczba nowozarejestrowanych samochodów osobowych i lekkich dostawczych była w listopadzie minimalnie wyższa niż przed rokiem - wynika z danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

W bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pojawiło się w listopadzie ponad 28 tysięcy 200 takich aut, to o 0,65 procent więcej niż przed rokiem i blisko 15 procent mniej niż w październiku.

- Wyniki całego bieżącego roku będą jednak znacznie lepsze - szacuje prezes Związku Dealerów Samochodów Marek Konieczny. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej sprzedaż nowych aut w całym 2014 roku powinna być wyższa o 12-15 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Marek Konieczny zwrócił jednak uwagę, że taki stan rzeczy może się nie utrzymać zbyt długo ponieważ jest efektem nowości i zmian prawnych. Rozmówca IAR zwrócił też uwagę, że nowe samochody kupują i rejestrują w Polsce przede wszystkim przedsiębiorcy. Zdaniem szefa Związku Dealerów Samochodów ciągle za mało jest w tej puli użytkowników prywatnych.

W listopadzie zarejestrowano w Polsce ponad 24 tysiące nowych samochodów osobowych. Najpopularniejsze w tej kategorii były Skoda Octavia i Toyota Yaris. Liczba zarejestrowanych lekkich aut dostawczych nie przekroczyła w listopadzie czterech tysięcy. Najpopularniejszym modelem był Fiat Ducato.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d2bd1ir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bd1ir
Więcej tematów