Trwa ładowanie...
d19ge3u

Ponad milion osób korzysta z usługi „car2go”

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad milion osób korzysta z usługi „car2go”
(Materiały prasowe)
d19ge3u

Z największego na świecie programu krótkoterminowego wynajmu samochodów „car2go” korzysta już ponad milion użytkowników. Potrzebował on do tego jedynie 5 lat.

„Car2go” w 30 miastach w ośmiu krajach obsługuje 12 500 Smartów. - Wzrastająca liczba użytkowników dowodzi, że usługa dzięki której łatwo można pokonywać w miastach niewielkie odległości była potrzebna. Zamierzamy wejść do kolejnych miast i optymalizować „car2go” w obecnych - powiedział BDM car2go, Wojciech Dziegielewski.

Łącznie użytkownicy przebyli 220 089 673 km (570-krotność odległości między Ziemią a Księżycem) w trakcie 32 mln jazd – statystycznie auto było wypożyczane co 1,5 s. Wszystkie strefy objęte car2go mają powierzchnię ok. 2 500 km2. Co ciekawe - auto car2go 18 razy służyło nowożeńcom w dniu ślubu i 5 razy wiozło ciężarną kobietę na salę porodową.

d19ge3u

Usługa należy do koncernu Daimler. Aby z niej skorzystać należy zarejestrować się w programie, za pomocą specjalnej aplikacji zlokalizować najbliższego Smarta i otworzyć go przy użyciu otrzymanej wcześniej karty. Później pojazd można zostawić niemal w dowolnym miejscu. Opłata za wynajem naliczana jest minutowo.

Źródło: Mercedes-Benz

ll/moto.wp.pl

Na jakiej trasie jeździsz najczęściej? Kliknij i oblicz, ile możesz oszczędzić! >>

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u