Trwa ładowanie...
ycipk-3jpcs1
kanada

Ponad 50 tys. zł za krótki przejazd Uberem. Kosztowany błąd aplikacji

Uber to zazwyczaj tańsza alternatywa dla taksówek. Zdarzają się wyjątkowe sytuacje, podczas których system podnosi ceny przejazdów, lecz klienci są o tym powiadamiani zawczasu. Tym razem jednak tak nie było i krótki przejazd okazał się niezwykle drogi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błąd Ubera spowodował, że pasażer zapłacił ogromną kwotę za przejazd.
Błąd Ubera spowodował, że pasażer zapłacił ogromną kwotę za przejazd. (flickr.com, Fot: Mark Warner)
ycipk-3jpcs1

O zdarzeniu poinformowała na Twitterze koleżanka pechowego klienta. Za krótki przejazd w Toronto, który trwał zaledwie 21 minut, musiał zapłacić bagatela 18,5 tys. dol. kanadyjskich (równowartość ok. 51 tys. zł). Pod finalną kwotą pojawił się miły napis "Dziękujemy za wybranie Ubera", chociaż pasażer nie był równie zadowolony z transakcji. Przypominamy, że w tej usłudze opłata za przejazd jest automatycznie pobierana z podpiętej karty.

Z tweeta można wywnioskować, że kolega Emily chciał złożyć reklamację, lecz według firmy wszystko było w porządku. Dopiero, gdy temat podłapały amerykańskie media, Uber przyjrzał się sprawie i zwrócił pieniądze swojemu klientowi. W rozmowie z portalem "Slate" przewoźnik zapewnił, że pracują nad zrozumieniem dlaczego taki błąd się pojawił. Chcą w ten sposób zapobiec ewentualnym powtórzeniom się sytuacji.

ycipk-3jpcs1
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3jpcs1

ycipk-3jpcs1
ycipk-3jpcs1