Trwa ładowanie...
ycipk-4gh48s

Ponad 330 mln zł na remonty dróg wstrzymane. Samorządy winią ministerstwo

Choć wnioski zostały złożone na początku lutego, to Ministerstwo Finansów nadal nie przekazało 330 mln zł na utrzymanie i remonty miejskich odcinków dróg krajowych. Samorządowcy uważają, że to sposób na oszczędności kosztem gmin – informuje RMF FM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ministerstwo Finansów nie przekazało pieniędzy na remonty dróg krajowych w miastach.
Ministerstwo Finansów nie przekazało pieniędzy na remonty dróg krajowych w miastach. (East News, Fot: PRZEMEK SWIDERSKI)
ycipk-4gh48s

Problem dotyczy dróg krajowych, a dokładniej ich odcinków przebiegających przez miasta. Pieniądze na ich remonty powinno przekazać Ministerstwo Finansów, ale nadal tego nie zrobiło. Jak podaje RMF FM, Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, uważa, że rząd w ten sposób łata państwowy budżet.

Samorządowiec twierdzi też, że zwłoka oznacza ryzyko wyższych kosztów. Oznacza to, że nie chodzi jedynie o opóźnienia, ale też o to, że 330 mln zł może później okazać się sumą niewystarczającą.

Pieniądze na ten cel teoretycznie są zarezerwowane, ale cały nie ma decyzji Ministerstwa Finansów o zwolnienie ich i przekazanie na konkretne cele określone przez samorządy.

ycipk-4gh48s
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gh48s

ycipk-4gh48s
ycipk-4gh48s