Trwa ładowanie...
d4hl0hq

Ponad 330 mln zł na remonty dróg wstrzymane. Samorządy winią ministerstwo

Choć wnioski zostały złożone na początku lutego, to Ministerstwo Finansów nadal nie przekazało 330 mln zł na utrzymanie i remonty miejskich odcinków dróg krajowych. Samorządowcy uważają, że to sposób na oszczędności kosztem gmin – informuje RMF FM.
Share
Ministerstwo Finansów nie przekazało pieniędzy na remonty dróg krajowych w miastach.
Ministerstwo Finansów nie przekazało pieniędzy na remonty dróg krajowych w miastach.Źródło: East News, Fot: PRZEMEK SWIDERSKI
d4hl0hq

Problem dotyczy dróg krajowych, a dokładniej ich odcinków przebiegających przez miasta. Pieniądze na ich remonty powinno przekazać Ministerstwo Finansów, ale nadal tego nie zrobiło. Jak podaje RMF FM, Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, uważa, że rząd w ten sposób łata państwowy budżet.

Samorządowiec twierdzi też, że zwłoka oznacza ryzyko wyższych kosztów. Oznacza to, że nie chodzi jedynie o opóźnienia, ale też o to, że 330 mln zł może później okazać się sumą niewystarczającą.

Pieniądze na ten cel teoretycznie są zarezerwowane, ale cały nie ma decyzji Ministerstwa Finansów o zwolnienie ich i przekazanie na konkretne cele określone przez samorządy.

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów