Trwa ładowanie...
d24c8lb

Ponad 2000 Subaru do naprawy. Mają niebezpieczne poduszki powietrzne

Akcja serwisowa związana z niebezpiecznymi poduszkami powietrznymi firmy Takata trwa na całym świecie. Polski importer Subaru zaprasza 2641 właścicieli pojazdów tej marki do serwisu. Przypominamy – poduszki mogą ranić, a nawet zabić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 2000 Subaru do naprawy. Mają niebezpieczne poduszki powietrzne
(Materiały prasowe, Fot: Subaru)
d24c8lb

W Polsce nie odnotowano żadnego incydentu związanego z poduszką powietrzną firmy Takata, ale i samochodów wyposażonych w ten wadliwy podzespół jest znacznie mniej niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilkanaście osób poniosło śmierć w wyniku niekontrolowanego wybuchu. Ponad setka doznała obrażeń twarzy metalowymi odłamkami.

Głównie japońskie marki wzywają do serwisów swoich klientów, nawet jeżeli auto już zmieniło właściciela. Akcję naprawczą 10 lipca rozpoczął polski importer Subaru. Do serwisu wzywani będą użytkownicy następujących modeli:

  • Tribeca roczniki 2004-2009
  • Legacy i Outback roczniki 2007-2014
  • Forester roczniki 2009-2013
  • Impreza roczniki 2008-2014
d24c8lb

W samochodach może nieprawidłowo zadziałać poduszka powietrzna pasażera, co w efekcie może go ranić, a w skrajnych przypadkach nawet zabić. Importer zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu sprawdzenia, zabezpieczenia i ewentualnej wymiany poduszki.

Jeżeli nie chcecie czekać na kontakt, możecie sami sprawdzić czy wasze auto jest na liście tych wadliwych, przeglądając listę z linku poniżej. Jest to plik do pobrania z numerami VIN.

Lista samochodów marki Subaru objętych akcją naprawczą poduszki powietrznej

d24c8lb

Podziel się opinią

Share

d24c8lb

d24c8lb