WP

Polskie auta podbiły centrum Chicago

Polonia w USA dba o huczne obchody polskich świąt państwowych. Przy okazji kolejnej rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski miłośnicy samochodów wyprodukowanych w naszym kraju wzięli udział w paradzie i przejechali przez centrum Chicago.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polskie auta podbiły centrum Chicago
(Auta PRL Chicago, Fot: Robert Plachta)
WP

O ludziach, którzy jeżdżą samochodami z PRL w USA i o tym, skąd te auta się tam wzięły pisaliśmy kilka miesięcy temu – Polonia w USA jeździ autami z PRL-u

Tym razem naszą uwagę przykuły zdjęcia maluchów, dużych fiatów, poloneza i nysy wykonane na jeden z ulic Chicago.

- Tegoroczna, 126. parada polskiej Konstytucji 3 Maja w Chicago, odbyła się 6 maja, o godz. 11:30. Parada przejechała ulicą Columbus Drive w centrum Chicago. W ten sposób uczciliśmy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku, w paradzie uczestniczyli ludzie zrzeszeni wokół grupy Auta PRL Chicago. Łącznie przyjechało 11 aut z tej epoki, a największą uwagę przykuwała Milicyjna Nysa. Bardzo pięknie prezentowała się obok amerykańskich radiowozów – dla WP.pl powiedział Damian Ozga, pomysłodawca i założyciel klubu Auta PRL Chicago.

WP
Auta PRL Chicago
Podziel się

- Do klubu należy już ponad 20 różnych pojazdów, ale jak co roku parada odbyła się w ten sam dzień co Pierwsze Komunie Święte, więc nigdy nie jesteśmy pełną grupą. Pokazanie się na paradzie jest bardzo ważne dla nas aby zachęcić jak najwięcej nowych osób do tego, aby kupić stare polskie auto i się nim zaopiekować. To jest nasza historia motoryzacyjna która zniknie jeśli nie będzie takich miłośników jak my. Bardzo cieszymy się że jest w tym duże zainteresowanie w Polsce i między Polakami w USA.

Wszystkie samochody, które jechały w paradzie wyglądają na bardzo dopieszczone. Niektóre dodatki jak np. felgi nie pochodzą z epoki produkcji tych aut, ale najważniejsze, że samochody technicznie są w świetnej kondycji.

WP

Za udostępnienie zdjęć do publikacji dziękujemy panu Robertowi Plachta.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP