Trwa ładowanie...
dog3y00

Policja zlikwidowała nielegalną rozlewnię oleju silnikowego. Kupuj tylko w sprawdzonych sklepach

Kupując olej silnikowy znanej firmy, spodziewamy się odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla naszego silnika. Jeśli jednak źle wybierzemy sklep, może stać się inaczej. Dolnośląska policja rozbiła grupę przestępczą, która podrabiała olej. Do markowych opakowań trafiał produkt najniższej jakości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Klienci płacili za markowy olej, a otrzymywali najgorszy produkt, który nie mógł należycie chronić silnika.
Klienci płacili za markowy olej, a otrzymywali najgorszy produkt, który nie mógł należycie chronić silnika. (Policja)
dog3y00

Kupowali najtańszy olej silnikowy w tysiąclitrowych opakowaniach, a potem rozlewali go do opakowań znanych marek na zbudowanej w tym celu małej linii produkcyjnej. Ośmioosobowa grupa przestępcza wyprodukowała podróbki oleju o wartości 3 mln złotych. Nieoryginalny towar był sprzedawany w Polsce i na Łotwie. Grupa oszukiwała również na podatku VAT. Mężczyznom w wieku od 44 do 62 lat grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Łatwo sobie wyobrazić, jakie szkody w silniku mógł spowodować podrobiony olej. Wbrew przeświadczeniu kierowców, którzy go kupili, nie zapewniał on wystarczającej ochrony silnikowi. Szczególnie groźne są pierwsze minuty pracy jednostki napędowej, gdy po przestoju i zlaniu się oleju do miski, potrzebuje ona jak najszybszego smarowania wszystkich części.

Straty, które powstają wskutek używania nieodpowiedniego smarowidła, mogą poważnie obciążyć portfel kierowcy. Kiedy kupujemy olej, wybierajmy więc sprawdzone sklepy, w których natknięcie się na podrobiony towar jest mało prawdopodobne.

  Policja
dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00