Trwa ładowanie...
d3sgqw2

Policja sprawdza bezpieczeństwo przy szkołach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja sprawdza bezpieczeństwo przy szkołach
(Materiały prasowe)
d3sgqw2

W szkołach i wokół nich - ostatnie przygotowania do rozpoczynającego się we wtorek nowego roku szkolnego. Włączają się w nie również policjanci ruchu drogowego, którzy sprawdzają, czy w najbliższych okolicach szkół i przedszkoli jest niezbędna infrastruktura gwarantująca bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży - powiedział naczelnik siedleckiej drogówki.

Marek Myszkiewicz wyjaśnił, że chodzi między innymi o odpowiednie oznakowanie przejść dla pieszych, ustawienie barierek i łańcuchów uniemożliwiających gwałtowne wtargnięcie na jezdnię, a także zieleń, która zasłania znaki drogowe.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Policjant zaapelował również do rodziców, aby w najbliższych dniach przypomnieli dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego. Zachęcił też, by kupując wyprawkę szkolną wyposażyli ją w elementy odblaskowe. Zdaniem szefa siedleckiej drogówki powinny się ona pojawić przy kurtkach, obuwiu, plecakach czy workach z obuwiem, które noszą uczniowie.

d3sgqw2

Myszkiewicz dodał, że niepokojące są sygnały docierające do policji, zwłaszcza z terenów wiejskich, że część uczniów przyjeżdża do szkół rowerami, skuterami czy quadami nie posiadając odpowiednich uprawnień. Zwrócił uwagę, że odpowiedzialność za to ponoszą wyłącznie rodzice.

Kierowcy mogą się spodziewać w tym tygodniu wzmożonych patroli policji w okolicach szkół i przedszkoli. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na poruszanie się z dozwoloną prędkością, przepuszczanie pieszych na pasach, a także przewożenie dzieci w fotelikach.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d3sgqw2

Podziel się opinią

Share
d3sgqw2
d3sgqw2