Trwa ładowanie...
d1n6xcm

Polacy wygrali Rajd Monte Carlo New Energy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy wygrali Rajd Monte Carlo New Energy
(Materiały prasowe)
d1n6xcm

Ekipa Toyota Motor Poland – Simulang zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej Rajdu Monte Carlo New Energy, przeznaczonego dla pojazdów korzystających z alternatywnych źródeł zasilania, jak napęd elektryczny czy hybrydowy.

Kryteriami tej odmiany Rajdu Monte Carlo były regularność przejazdu i jak najniższy poziom zużycia paliwa. Zespół Toyota Motor Poland – Simulang wystartował autami hybrydowymi. W większości były to Aurisy Hybrid (w tym w odmianie kombi Touring Sports), nie zabrakło jednak Priusów (w tym Plug-in) oraz Yarisa Hybrid.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Za kierownicą i na fotelu pilota usiedli doświadczeni uczestnicy rajdów na regularność oraz przedstawiciele mediów, którzy z tego typu konkurencją mieli do czynienia po raz pierwszy. Impreza trwała cztery dni. W klasyfikacji zespołowej Toyota Motor Poland – Simulang okazał się o 590 punktów lepszy od drugiego teamu 3BMC i o 678 punktów od trzeciego Lugano. Najniższe zużycie paliwa osiągnął kierujący Priusem Plug-in Artur Prusak – 3,2 l/100 km.

Trasa rajdu wiodła m.in. przez strome podjazdy i ostre, górskie zakręty. Średnia prędkość przejazdu wyniosła 49 km/h, podczas gdy w rajdzie WRC na tych samych odcinkach było to 60-65 km/h.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d1n6xcm

Podziel się opinią

Share

d1n6xcm

d1n6xcm