Trwa ładowanie...

Podwozisz kogoś do pracy? Możesz stanąć na miejscu „2+”

d23mpn4
d23mpn4

Specjalne, większe i w najkorzystniejszych miejscach. Tak wyglądają nowe miejsca parkingowe „2+”, które pojawiły się na trzech warszawskich „Park and Ride”.

W USA już w latach 70. zaczęto wydzielać na autostradach specjalne pasy dla samochodów, w których znajdują się przynajmniej dwie lub trzy osoby. Ma to na celu walkę z korkami poprzez zmotywowanie mieszkańców do wspólnych dojazdów np. do pracy. W Polsce jeszcze takiego rozwiązania nie ma, ale w Warszawie ruszyło coś podobnego – miejsca parkingowe dla jeżdżących razem.

Specjalnie oznakowane miejsca są szersze i znajdują się w najwygodniejszych punktach parkingów. Ma to zachęcić kierowców do zabierania pasażerów. Igor Krajnow z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie tłumaczy, że powodem wprowadzenia takiej nowości jest ekologia, ale też potrzeba zmniejszenia ruchu na ulicach stolicy. Dla mieszkańców to też oszczędności finansowe, gdy np. na zmianę będą korzystać z samochodów.

Nowe miejsca z oznakowaniem „2+” znaleźć można na parkingach P&R Anin, Wawer i Ursus Niedźwiadek. Na każdym z nich zostało wytyczonych pięć stanowisk.

źródło: TVN Turbo

sj

d23mpn4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23mpn4
Więcej tematów