Trwa ładowanie...
d3wsvh4
14-08-2014 15:25

Podlaskie/ Firma Pol-Aqua SA dokończy obwodnicę Szczuczyna

d3wsvh4
d3wsvh4

Firma Pol-Aqua SA dokończy budowę obwodnicy Szczuczyna (Podlaskie) na przyszłej drodze ekspresowej S61 Via Baltica. Inwestycja będzie kosztowała 126,2 mln zł - poinformowała w czwartek GDDKiA.

Nowy wykonawca ma na dokończenie tej inwestycji trzynaście miesięcy, licząc od daty rozpoczęcia robót. Nie wlicza się do tego czasu okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca).

Pol-Aqua wygrała przetarg na budowę 8-kilometrowej obwodnicy Szczuczyna ogłoszony po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umowy z pierwszym wykonawcą, hiszpańską firmą FCC, która miała duże opóźnienia i nie zastosowała się do wezwań o podjęcie i kontynuowanie inwestycji.

Hiszpańska firma tłumaczyła wtedy, że chce rozwiązania kontraktu, bo GDDKiA źle przygotowała dokumentację tej inwestycji, co miało się przełożyć na większy zakres prac i wyższe koszty, niż pierwotnie określono w przetargu.

d3wsvh4

GDDKiA odpowiadała, że FCC nie chce budować tej drogi, bo jest w słabej kondycji finansowej. Koncern FCC to spółka matka firmy Alpine Bau; w czerwcu 2013 r. wszczęto postępowanie upadłościowe Alpine Bau.

"Zaawansowanie budowy obwodnicy w chwili przerwania robót szacowane było na niespełna 16 procent w sytuacji, gdy upłynęła już przeszło połowa czasu przewidzianego na realizację całej inwestycji. Nowy wykonawca przejmie plac budowy, na którym poprzedni wykonawca prowadził roboty ziemne oraz rozpoczął prace konstrukcyjne przy niektórych obiektach inżynierskich" - poinformowała GDDKiA w komunikacie dotyczącym podpisania umowy na dokończenie inwestycji.

Budowa obwodnicy Szczuczyna jest dofinansowana z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej.

d3wsvh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wsvh4
Więcej tematów