Trwa ładowanie...

Parkometr to przeżytek. Za parkowanie zapłać z Yanosikiem

Parkometr to przeżytek. Za parkowanie zapłać z YanosikiemŹródło: Materiały prasowe
d40afpy
d40afpy

Płacenie za parkowanie stało się nieprzyjemnym obowiązkiem kierowców, którzy mają zamiar pozostawić auto w centrum większego miasta. Konieczne jest korzystanie z parkomatu lub wypełnienia specjalnych kart, których zakup niejednokrotnie bywa kłopotliwy. W dobie smartfonów z pomocą przychodzą aplikacje mobilne służące do opłacania postoju w strefach. Jedną z nich jest Yanosik – dotychczas używany głównie w celu ostrzeżenia kierowcy o kontroli drogowej, fotoradarze czy zdarzeniu mogącym niepotrzebnie wydłużyć podróż.

Możliwość płacenia za parking za pomocą aplikacji mobilnej nie jest już nowością, ale po raz pierwszy w Polsce pojawiło się rozwiązanie, które umożliwia dokonanie opłaty parkingowej korzystającym z różnych dostępnych systemów płatności. Yanosik jako pierwszy obejmuje swoim zasięgiem cały rynek, a funkcję płacenia za parking, tak jak i samą aplikację, udostępnia bezpłatnie. Aplikacja poinformuje o strefie płatnego parkowania i dzięki zintegrowaniu z kluczowymi operatorami płatności, umożliwi zapłatę za postój w największych polskich miastach. Funkcja dostępna jest obecnie dla stref parkowania w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Białymstoku, a w przygotowaniu są już kolejne.

Jak to działa?

Użytkownik otrzymuje powiadomienie przy wjeździe do strefy parkowania wraz z informacją o podstrefie i cenniku. Po zaparkowaniu klika powiadomienie, wybiera w aplikacji system płatności, a następnie dokonuje przelewu środków. Nie trzeba iść do parkometru ani wypełniać kart postojowych. Istotne jest tylko, aby umieścić za szybą naklejkę o dokonaniu płatności mobilnej za pomocą danego systemu. Można ją odebrać w biurze Strefy Płatnego Parkowania w danym mieście lub pobrać ze strony danego operatora płatności.

ZOBACZ ILE JEST WARTE TWOJE AUTO
Aplikacja Yanosik początkowo była jedynie komunikatorem drogowym informującym o różnych zdarzeniach na drodze, jak wypadki czy kontrole prędkości. Z czasem pojawiły się w niej kolejne funkcje, które ułatwiają życie kierowcom. Począwszy od nawigacji omijającej korki, przez możliwość podglądu cen na stajach paliw, informacji o przydrożnych restauracjach, wskazówek odnośnie pierwszej pomocy, po asystenta na autostradzie i wreszcie możliwość płacenia za parking. - Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych użytkowników. Chcemy, aby aplikacja oferowała to, co najbardziej przydatne na trasie – mówi Jakub Wesołowski, Yanosik.pl – Stąd pojawił się pomysł z płaceniem za postój w strefie parkowania. Nie trzeba już pobierać kilku osobnych aplikacji, gdyż jako pierwszym udało nam się połączyć wszystkie systemy płatności w jednym rozwiązaniu – dodaje.

Źródło: Creandi.pl

mp/moto.wp.pl

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj