Trwa ładowanie...
ycipk-1pqx90

Paliwo ponownie za powyżej 5 zł/l?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paliwo ponownie za powyżej 5 zł/l?
(WP.PL/Marek Wieliński)
ycipk-1pqx90

W najbliższych dniach ceny na stacjach będą rosły i mogą przekroczyć 5 zł za litr - prognozują rynkowi analitycy. Ich zdaniem jedynym paliwem, które może potanieć jest autogaz.

Analitycy BM Reflex wskazali, że pierwszy tydzień czerwca na krajowych stacjach paliw przyniósł zauważalne podwyżki cen. "Tym samym średnio za litr 95 musimy zapłacić obecnie 4,91 zł, czyli 5 gr więcej niż przed tygodniem. Z kolei o 4 gr podrożał średnio olej napędowy i aktualna średnia detaliczna cena tego paliwa to 4,80 zł. Autogaz natomiast potaniał o 2 gr i aktualny poziom 1,91 zł za litr jest najniższy od dwóch miesięcy" - podali.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * "Podkreślenia wymaga fakt, że na części stacji podwyżki sięgnęły kilkunastu groszy na litrze, tak więc nadchodzący tydzień może jeszcze przynieść wzrost średnich poziomów cen detalicznych benzyny i diesla o 3-5 gr. Ceny benzyny 95 na poziomie 4,99 zł za litr nie powinny być więc zaskoczeniem" - dodali.

ycipk-1pqx90

W podobnym tonie wypowiadają się eksperci portalu e-petrol.pl: "W tym tygodniu ceny paliw solidnie wzrosły. Jedynym, które w obecnej sytuacji notuje ruch w dół jest autogaz, kosztujący o trzy grosze mniej niż w ostatnim badaniu majowym - za niego trzeba zapłacić średnio 1,92 zł za litr. Wydaje się, że jedynie to paliwo jest w stanie ulec obniżkom w najbliższych dniach. W przypadku tych tradycyjnych duże zmiany cen hurtowych, dotyczące zwłaszcza benzyny, nie dają raczej nadziei na niższy koszt uzupełnienia baku".

Eksperci e-petrol.pl przeanalizowali też kształtowanie się cen paliw w podziale na regiony. "Najtaniej da się zatankować w Wielkopolsce, gdzie cena 95 to 4,83 zł za litr, a także na Górnym Śląsku - tam litr oleju napędowego kosztuje 4,67 zł, a litr autogazu sprzedaje się po 1,85 zł. Najwyższe ceny należą do Polski północnej - na Pomorzu litr 95 to wydatek rzędu 4,92 zł, a litr ON na Pomorzu Zachodnim - 4,83 zł. Wśród stolic wojewódzkich najniższe ceny należą do Lublina (95 po 4,83 zł za litr i ON po 4,65 zł) i Kielc (analogiczny rezultat dla benzyny), a autogaz najtaniej sprzedaje się w Katowicach (po 1,81 zł za litr). Na przeciwnym krańcu tabeli znalazły się Warszawa (4,93 zł za litr benzyny i 2,05 zł za litr LPG) oraz Szczecin (4,90 zł za litr diesla)".

ll/moto.wp.pl

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

ycipk-1pqx90
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pqx90

ycipk-1pqx90
ycipk-1pqx90