Trwa ładowanie...
d195wpd

Ople Astra z gliwickiej fabryki GM z kolejnym polskim podzespołem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ople Astra z gliwickiej fabryki GM z kolejnym polskim podzespołem
(zdjęcie producenta)
d195wpd

Zatrudnienie ponad 250 nowych pracowników zapowiedział Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej w Ełku. Powodem ogłoszenia tak dużej rekrutacji jest podpisanie kontraktu na produkcję wiązek elektrycznych dla GM Motor Poland w Gliwicach.

Zgodnie z kontraktem ełcki Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej (ZEM) będzie producentem wiązek elektrycznych do najnowszego modelu samochodu Opel Astra. W pierwszej fazie tego projektu zaplanowano zatrudnienie ponad 250 pracowników. Dlatego firma i współpracujące z nią agencje pośrednictwa pracy rozpoczęły rekrutację pracowników na stanowiska robotnicze.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Rozpoczęcie nowej produkcji planowane jest za miesiąc, po przeprowadzeniu naboru pracowników i ich odpowiednim przeszkoleniu. "3 sierpnia pierwsza grupa 60 pracowników wyjedzie na dwutygodniowe szkolenie do zakładów firmy Delphi w Ineu w Rumunii. Dwie kolejne grupy pracowników będą szkolone w ZEM Ełk na najnowocześniejszych liniach montażowych, które aktualnie są instalowane w zakładzie" - zapowiedziała spółka w komunikacie, zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ełku.

d195wpd

* Tak wygląda nowa Astra. Będzie produkowana w Polsce *

Zdaniem dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Ełku Dariusza Kuprewicza, zapowiedź zatrudnienia tylu osób jest niezwykle istotna dla lokalnego rynku pracy. - Oferta tak dużego jednorazowego naboru zdarza się nam chyba po raz pierwszy - przyznał.

Ełcki zakład zwrócił się do urzędu pracy o pomoc w znalezieniu 100 pracowników. Według Kuprewicza, ponieważ chodzi o pracę, która wymaga długiego stania przy linii produkcyjnej, powinny to być osoby stosunkowo młode i sprawne manualnie. - Nie ukrywam, że jest problem z naborem tych ludzi, ale zrobimy wszystko, żeby zaspokoić potrzeby pracodawcy - zapewnił.

d195wpd

Stopa bezrobocia w woj. warmińsko-mazurskim od wielu lat jest najwyższa w kraju, w czerwcu wynosiła 16,6 proc. Według analiz urzędów pracy, mimo tak dużej liczby bezrobotnych duża część pracodawców ma problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Wskazują głównie na niedobór siły roboczej o odpowiednich kwalifikacjach technicznych.

ZEM w Ełku od kilkudziesięciu lat produkuje wiązki motoryzacyjne; przewody akumulatorowe i wiązki zapłonowe do wszelkiego typu pojazdów i urządzeń. Współpracuje z wieloma koncernami motoryzacyjnymi i czołowymi światowymi dostawcami części samochodowych. Obecnie przy produkcji pracuje ok. 600 osób.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d195wpd

Podziel się opinią

Share

d195wpd

d195wpd