Trwa ładowanie...
d24c8lb
d24c8lb
Wiadomości

Olsztyn/ W nocy możliwe pierwsze testy tramwajowe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24c8lb

Prawdopodobnie w nocy z czwartku na piątek na ulice Olsztyna wyjadą pierwsze tramwaje, by odbyć jazdy testowe - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa olsztyńskiego ratusza Marta Bartoszewicz.

Bartoszewicz przyznała, że pierwsze jazdy testowe będą się odbywały nocą, by nie utrudniać ruchu drogowego. "Jeśli dziś w nocy tramwaje wyjadą, nie wiemy, jak daleką trasę pokonają. Na pewno będą jechały bardzo wolnym, można rzec, że spacerowym tempem" - podkreśliła rzeczniczka ratusza. Dodała, że przejazdy mają na celu sprawdzenie zbudowanych w ostatnich miesiącach tras tramwajowych w Olsztynie. W ostatnich dniach trasy te sprawdzane były przy pomocy specjalistycznego pojazdu.

"Prosimy kierowców o ostrożność w czasie testowania linii tramwajowych" - zaapelowała Bartoszewicz.

d24c8lb

Władze Olsztyna od dawna zapowiadały, że zanim tramwaje zostaną udostępnione podróżnym będą musiały odbyć szereg jazd testowych "na pusto". Jako środek komunikacji publicznej tramwaje mają być olsztynianom udostępnione w połowie grudnia.

Linie tramwajowe w Olsztynie łączą sypialnianą dzielnicę Jaroty z miasteczkiem akademickim Kortowo oraz centrum miasta i prowadzą do dworca PKP i PKS.

Tramwaje wracają na olsztyńskie ulice po 50 latach przerwy, linie zostały zbudowane na nowo, a ulice przebudowane na potrzeby pojazdów szynowych za pieniądze z programu Rozwój Polski Wschodniej.

d24c8lb

Podziel się opinią

Share

d24c8lb

d24c8lb