Trwa ładowanie...
d2vkw9o

Nowy Opel Corsa również jako van

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Opel Corsa również jako van
(zdjęcie producenta)
d2vkw9o

Podczas Salonu Samochodowego w Brukseli (16-25 stycznia br.) debiutuje Opel Corsa Van. Producent informuje, że już rozpoczęło się zbieranie zamówień na ten model.

Wymiary tego pojazdu to 4 021 mm długości, 1 944 szerokości wraz z lusterkami i 1 479 mm wysokości. Średnica zawracania wynosi 9,9 m. Corsa Van posiada duży bagażnik z płaską podłogą, którego pojemność wynosi 920 l a maksymalna ładowność – 571 kg (o 21 kg więcej niż w przypadku poprzedniej wersji). Standardowymi elementami wyposażenia poprawiającymi bezpieczeństwo i komfort użytkowania są podłoga z litej stali, sięgająca połowy wysokości przegroda i panele boczne oraz zaczepy do mocowania przewożonych towarów. Opcjonalnie auto będzie można doposażyć w górną siatkę ograniczającą, przymocowaną gumową matę oraz czteroczęściową pokrywę przestrzeni bagażowej.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d2vkw9o

Oferta silników będzie obejmowała jednostki benzynowe 1,4 oraz 1,3-litrowe motory wysokoprężne o mocy między 70 a 95 KM. Na potrzeby Corsy Van silnik 1,3 CDTI ecoFlex (95 KM, 190 Nm) poddano kompleksowej modernizacji – posiada on funkcję Start/Stop i spełnia wymogi normy Euro 6. Producent podaje, że przy ekonomicznej jeździe w cyklu mieszanym można osiągnąć spalanie na poziomie 3,3 l/100 km i poziom emisji 88 g CO2/km. Co istotne, dłuższy będzie okres pomiędzy przeglądami. Podstawową kontrolę trzeba będzie przeprowadzać co 2 lata lub co 60 000 km, natomiast przegląd okresowy należy wykonać co 30 000 km lub raz na rok.

 (fot. zdjęcie producenta)

Konstruktorzy Opla zapewniają, że kierowca i pasażer będą mieli do dyspozycji dużo miejsca na głowę i nogi, zaś wszystkie przełączniki i przyciski będą łatwo dostępne. Za dopłatą możliwe będzie wyposażenie Corsy Van w system multimedialny IntelliLink z kolorowym, 7-calowym wyświetlaczem dotykowym w konsoli centralnej. Układ oferuje wszelkie niezbędne opcje łączności i jest kompatybilny z urządzeniami iOS/Android. Kierowca będzie mógł skorzystać z takich aplikacji jak nawigacja BringGo czy Stitcher i TuneIn, umożliwiających odbiór transmisji radia internetowego. Wybranymi funkcjami będzie można sterować poprzez polecenia głosowe Siri Eyes Free (np. odsłuchiwanie lub dyktowanie wiadomości tekstowych czy obsługa poczty elektronicznej).

Za bezpieczeństwo dba szereg rozwiązań, z układem ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu na czele. Jego ultradźwiękowe czujniki monitorują obszar 3 m wokół samochodu i w zakresie prędkości 10-140 km/h informują kierowcę o zagrożeniu kolizją podczas zmiany pasa ruchu, wyprzedzania lub pokonywania zakrętu. Do pozostałych funkcji należą kamera przednia Opel Eye z rozpoznawaniem znaków drogowych, asystent pasa ruchu i świateł drogowych, układ monitorowania odległości od poprzedzającego pojazdu i system ostrzegający o zagrożeniu kolizją czołową.

Źródło: Opel

ll/moto.wp.pl

Sprawdź cenę wybranego modelu Opla!

d2vkw9o

Podziel się opinią

Share

d2vkw9o

d2vkw9o