Trwa ładowanie...
d44r8i0

Nowy Mercedes-Benz CLS to ważny model dla marki. Zapowiada zmiany w języku projektowania

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego w Los Angeles trzecia generacja czterodrzwiowego coupé Mercedesa wygląda łagodniej niż poprzednik. Skrywa za to smaczki technologiczne, którymi wyróżni się na tle konkurencji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS
Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS (Materiały prasowe, Fot: Mercedes-Benz)
d44r8i0

W 2003 roku wierność fanów Mercedesa została wystawiona na próbę. Oto na rynku pojawił się model, jakiego nie było. Miał cztery drzwi i wyglądem przypominał coupé. CLS pierwszej generacji, bo o nim mowa, sprawdził się. Zapoczątkował nową modę, za którą podążyło Audi, BMW i Volkswagen. Teraz, 14 lat później, w Los Angeles debiutuje trzecia generacja, od której zależy znacznie więcej.

Nowy model to zapowiedź języka projektowania, według którego będą powstawać wszystkie nowe mercedesy. Znikną muskularne kształty, a ich miejsce zastąpią proste i eleganckie linie. Znakiem rozpoznawczym samochodów ze Stuttgardu mają być teraz szerokie, smukłe reflektory główne. Mniej drastyczne zmiany zaszły wewnątrz.

Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS Materiały prasowe
Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS

Tutaj CLS przypomina flagowe modele marki. Za kierownicą znajduje się olbrzymi wyświetlacz, który płynnie przechodzi w drugi ekran nad konsolą centralną. Charakterystyczne cztery wyloty powietrza zostały na swoim miejscu, podobnie jak panel klimatyzacji i analogowy zegarek. Chociaż układ foteli sugeruje, że samochód pomieści tylko cztery osoby, nowy CLS po raz pierwszy w historii modelu jest autem pięcioosobowym.

Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS Materiały prasowe
Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS

Mercedes w tym modelu stawia na komfort. Specjalna funkcja łączy działanie klimatyzacji, podgrzewania foteli, oświetlenia i nagłośnienia, by stworzyć wewnątrz atmosferę, na jaką akurat mają ochotę pasażerowie. Ponadto producent wyposażył nową generację CLS-a w funkcje autonomicznej jazdy, znane dotychczas z flagowej klasy S.

d44r8i0

Pod maskę czterodrzwiowego coupé początkowo trafią sześciocylindrowe, rzędowe silniki o pojemności 3,0 l. Jednostki wysokoprężne będą dostępne w dwóch wariantach mocy: 286 KM i 340 KM. Generować będą odpowiednio 600 i 700 Nm momentu obrotowego. Wersja benzynowa o mocy 367 KM jest wspierana motorem elektrycznym i oferuje do 500 Nm momentu obrotowego. Dostępny jest również tryb "żeglowania" na samym prądzie.

Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS Materiały prasowe
Trzecia generacja Mercedes-Benz CLS

Samochód trafi do sprzedaży w marcu 2018 roku, a jego cena jeszcze nie jest znana. W późniejszym terminie do portfolio dołączą mniejsze silniki, możemy też spodziewać się praktyczniejszej wersji kombi.

d44r8i0

Podziel się opinią

Share

d44r8i0

d44r8i0