Nowy Citroën C4 Cactus już w Polsce. Znamy ceny

W październiku 2017 roku Citroën pokazał zmodernizowaną wersję C4 Cactusa. Z pozoru zachowawczy lifting wprowadził spore zmiany głównie pod kątem komfortu. Nowy model będzie dostępny w Polsce w cenie od 52 990 zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Citroen C4 Cactus
Citroen C4 Cactus (WP.PL, Fot: Mateusz Lubczański)
WP

Nowy pas przedni, tylne światła LED z efektem 3D i poduszki airbumb przeniesione ze środka na dół drzwi. Tak z grubsza można opisać zmiany, jakie zaszły w nadwoziu kompaktowego crossovera. Chociaż Francuzi odchodzą od tego określenia – odświeżony C4 Cactus jest po prostu hatchbackiem. Rewolucji próżno też szukać wewnątrz, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Citroen C4 Cactus WP.PL
Podziel się
WP

W kabinie czekają bowiem zupełnie nowe, bardziej miękkie fotele. Zwiastuje to kierunek, jaki obrał producent. Nowy C4 Cactus ma być przede wszystkim wygodny. Pojawiło się więc zmienione zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi (PHC). Jest to rozwiązanie tańsze i lżejsze od tego, znanego z C5. Citroën zdecydował się też na mocniejsze wyciszenie auta, poprzez zastosowanie m.in. grubszych szyb bocznych.

Samochód będzie dostępny na polskim rynku w trzech wersjach wyposażeniowych (Live, Feel i Shine) oraz z czterema jednostkami napędowymi. Do oferty trafiły trzy jednostki benzynowe 1,2 o mocy 82, 110 (dostępna opcjonalnie ze skrzynią automatyczną) i 130 KM, oraz diesel 1,6 o mocy 100 KM. Wszystkie z nich, poza podstawową benzyną, są oferowane z zawieszeniem PHC bez dopłaty.

Citroen C4 Cactus WP.PL
Podziel się
WP

Cennik otwiera kwota 52 990 zł i już w standardzie klienci dostaną klimatyzację manualną, system utrzymywania pasa ruchu oraz elektrycznie otwierane szyby z przodu, ekran dotykowy 7" z łącznością Bluetooth. Wśród opcji można znaleźć układ Grip Control, przeszklony dach, kamerę cofania czy system audio z 6 głośnikami i dźwiękiem przestrzennym.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP