Trwa ładowanie...
d3c1r95

Nowości Continental na targach w Los Angeles

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowości Continental na targach w Los Angeles
(Materiały prasowe)
d3c1r95

Podczas targów Consumer Electronic Show w Las Vegas zaprezentował inteligentne rozwiązania, które mają zwiększać świadomość i bezpieczeństwo kierowcy.

Najważniejszą z prezentowanych nowości jest tzw. dynamiczny horyzont elektroniczny, który powstał we współpracy z IBM. Wykorzystuje on technologię chmury lokalizacyjnej Here i opiera się na przekształceniu may cyfrowej w zbierający aktualne informacje czujnik. Pozwala on na uwzględnienie takich zmiennych jak pogoda, natężenie ruchu czy roboty drogowe i przekazywanie tych informacji do podzespołów elektronicznych pojazdu.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d3c1r95

Ciekawym rozwiązaniem jest zegarek ze zdalnym kluczykiem. Wykorzystując technologię Bluetooth pozwala na przesyłanie danych dotyczących pojazdu, informacji diagnostycznych i informacji o użytkowniku bezpośrednio do auta. Korzystając z odpowiedniej aplikacji kierowca może np. otwierać i zamykać samochód. Kolejną innowacją jest rozwiązanie umożliwiające nawiązanie łączności z pojazdem za pomocą aplikacji na tablety. Dzięki niej serwisant w warsztacie jest prowadzony krok po kroku przez cały czas określania przyczyn usterek i wykonywania napraw. Profesjonalny system diagnostyczny umożliwia automatyczne rozpoznanie modelu i typu pojazdu, wykrycie problemów oraz udostępnienie pełnych informacji o aucie.

(fot. Materiały prasowe)

Od 2018 r. wszystkie osobówki w USA będą musiały zostać wyposażone w kamery tylne. Służyć temu ma m.in. zintegrowany układ czujników i kamer Continental System Surround View. Zapewni on pełny widok wokół całego pojazdu. Połączenie tej technologii z aktywnym rozwiązaniem w zakresie hamowania może istotnie przyczynić się do obniżenia liczby ofiar wypadków w trakcie cofania.

Firma od niemal 20 lat pracuje nad rozwiązaniami, które umożliwiają internetową wymianę danych na temat pojazdu. Jeszcze w tym roku modele Subaru sprzedawane na amerykańskim rynku będą wyposażane w najnowszy moduł telematyczny koncernu, który zapewni przesył danych w standardzie LTE i pozwoli na korzystanie z szeregu usług łączności z użyciem systemu Starlink. Właściciele aut tej marki będą mogli korzystać z usług automatycznego powiadamiania o kolizji, zdalnego sterowanie pojazdem (np. otwieranie i zamykanie za pomocą smartfona), a także dostawać miesięczne raporty na temat stanu pojazdu i jego kluczowych parametrów.

Źródło: Continental

ll/moto.wp.pl

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d3c1r95

Podziel się opinią

Share

d3c1r95

d3c1r95