Trwa ładowanie...

Nowa opona przeznaczona dla SUV-ów

Share
Nowa opona przeznaczona dla SUV-ów
Źródło: zdjęcie producenta
d4kokld

Hankook zapowiada prezentację nowej opony letniej o wysokich osiągach dla pojazdów typu SUV. Ma ona być przeznaczona przede wszystkim do zastosowań drogowych.

Hankook Dynapro2 skonstruowano z myślą napędzie na 4 koła, spełnia ona też rosnące wymagania w zakresie oporów i hałasu toczenia dla pojazdów w tym segmencie. Poziom hałasu udało się zmniejszyć średnio o 4 proc. względem poprzedniej wersji bieżnika m. in. dzięki zastosowaniu nacięć na blokach barku przechodzących na ścianę boczną.

Dzięki zastosowaniu w pełni krzemionkowej mieszanki bieżnika i jego nowego kształtu który został zoptymalizowany zwłaszcza na poziomie bloków zwiększono przyczepność na mokrej nawierzchni o 8 proc. oraz kontrolę kierunkową. Za równomierne rozłożenie nacisku na podłoże odpowiada bardzo szeroka konstrukcja konturu wraz ze specjalną osnową.

Precyzyjne prowadzenie oraz sterowność nawet przy dużych prędkościach zapewniać ma wysoka wytrzymałość karkasu wraz z solidnym środkowym żebrem bieżnika. Producent zapowiada, że nowe opony dostępne będą w rozmiarach od 15 do 19 cali.

Źródło: Hankook

ll/moto.wp.pl

d4kokld

Podziel się opinią

Share
d4kokld
d4kokld
Więcej tematów