Trwa ładowanie...

Nie masz „zimówek”? Możesz mieć kłopot z odszkodowaniem

Nie masz „zimówek”? Możesz mieć kłopot z odszkodowaniemŹródło: Materiały prasowe
d43b71g
d43b71g

Wielu kierowców narzeka na problemy z wypłatą lub wysokością odszkodowania od firm ubezpieczeniowych. Okazuje się, że znalazły one kolejny „haczyk” - dotyczy on braku opon zimowych - informuje Dziennik.pl.

Obecnie przepisy w Polsce nie nakazują stosowania „zimówek”. Ogumienie musi jedynie posiadać minimum 1,6-milimetrowy bieżnik. Oficjalnie w ogólnych warunkach ubezpieczenia autocasco nie znajdziemy wyłączenia odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej ze względu na brak opon zimowych, istnieją jednak inne zapisy, które w przypadku zimowej stłuczki na oponach letnich mogą mieć zastosowanie. Mowa o punkcie, który przeważnie brzmi „ubezpieczenie nie obejmuje szkód spowodowanych wskutek rażącego niedbalstwa przez ubezpieczonego lub osobę uprawnioną do korzystania z pojazdu”.

Zdarzają się ubezpieczalnie powołujące się na taki zapis przy odmowie wypłaty rekompensaty, jeśli zimą mamy kolizję poruszając się na oponach letnich. Można spotkać się z różnymi interpretacjami tego zapisu, dlatego warto podczas podpisywania umowy o ubezpieczenie AC zapytać, jak takie zdarzenia są kwalifikowane.

d43b71g

Pewnym zabezpieczeniem jest założenie opon zimowych lub dodatkowe assistance, które działa również na ogumieniu letnim. W tym drugim przypadku pomoc jest udzielana nawet w przypadku, gdy przyczyną kolizji jest niedostosowanie opon do warunków drogowych. Analogicznie sytuacja wygląd np. gdy kierowca spowodował wypadek rozmawiając przez telefon. Autocasco w większości towarzystw nie będzie wypłacone, ale pomoc przyjedzie i np. wyciągnie pojazd z rowu czy odholuje pojazd do warsztatu.

Źródło: Dziennik.pl

ll/moto.wp.pl

d43b71g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43b71g
Więcej tematów