Trwa ładowanie...

Następca Lexusa LFA będzie miał 1000 koni mechanicznych?

Następca Lexusa LFA będzie miał 1000 koni mechanicznych?Źródło: zdjęcie producenta
d1n48ni
d1n48ni

Powołując się na anonimowe źródło związane z Lexusem, australijski portal Motoring poinformował, że inżynierowie Lexusa i BMW skonstruowali wspólnie prototyp sportowego supersamochodu. Ma on być następcą Lexusa LFA.

Pojazd będzie mieć stały napęd na cztery koła, oraz silnik umieszczony centralnie wewnątrz, zbudowanego na aluminiowym szkielecie, nadwozia z kompozytów węglowych. Następca LFA wykorzystywać ma technologię hybrydową z napędzającymi przednie koła silnikami elektrycznymi, o łącznej mocy 480 KM (358 kW), współpracującymi z potężnym silnikiem benzynowym. Mogłaby nim być sprawdzona w wyścigowym prototypie Toyota TS040, widlasta ósemka o pojemności 3,7 litra i mocy 520 KM (388 kW) – wówczas całkowita moc napędu sięgnęłaby magicznej liczby 1000 koni mechanicznych.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Według informatora australijskiego portalu, jednak ze względów ekologicznych moc zostanie zapewne ograniczona do 800 KM (596 kW). Dla swojej wersji bawarscy konstruktorzy opracowują sześciocylindrowy silnik rzędowy z podwójną turbosprężarką, który wyposażą w hybrydową technologię plug-in rodem ze stajni Toyoty.

Sportowe coupe Lexus LFA zostało stworzone w oparciu o zaprezentowany w roku 2005 samochód koncepcyjny. Wersja seryjna, której produkcję rozpoczęto w roku 2009, otrzymała karoserię wykonaną w całości z kompozytów węglowych i wolnossący silnik V10 4,8 l o mocy 552 KM, zapewniający osiągnięcie prędkości 320 km/h. Limitowana seria objęła 500 egzemplarzy, wytwarzanych ręcznie na indywidualne zamówienia wybranych klientów.

d1n48ni

Następca Lexusa LFA ma trafić na rynek przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 roku.

ll/moto.wp.pl

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj