Najtańsze samochody w Polsce
Cena ma znaczenie
Kupując samochód jedną z najważniejszych rzeczy, na którą zwraca się uwagę, jest jego cena. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się najtańszym ofertom na rynku.
Gdy kupujemy samochód, jedną z najważniejszych rzeczy, na którą zwracamy uwagę, jest jego cena. Postanowiliśmy zatem przyjrzeć się najtańszym ofertom na rynku. Pod uwagę wzięliśmy wersje podstawowe, czyli te skierowane do najbardziej oszczędnych. Sprawdziliśmy, co oferują poszczególne modele i ile ewentualnie trzeba dopłacić, aby uzupełnić braki w wyposażeniu.
Czy jest sens kupienia mniejszego nowego samochodu w cenie przeciętnego kilkuletniego kompaktu? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam. Czy woli posiadać auto od nowości, z pełną gwarancją? A może jednak potrzebuje czegoś większego i jest w stanie przełknąć koszty ewentualnych napraw? W tym drugim przypadku na pewno argumentem "za" jest mniejsza utrata wartości z biegiem czasu, ale wiele osób po prostu preferuje zakup nowego samochodu.
Do zestawienia wybraliśmy modele, których cena w wersji podstawowej nie przekracza 35 tys. zł. Minimalnie więcej trzeba zapłacić np. za budżetowego Opla Karla (35 990 zł), który choć nie może pochwalić się wysoką jakością materiałów we wnętrzu, to jest całkiem przestronny. Inną filozofię prezentuje modne Renault Twingo (35 900 zł), które jest warte uwagi nie tylko z powodu nietypowej konstrukcji z silnikiem umieszczonym z tyłu, ale też dlatego, że jest o niemal 18 tys. zł tańsze od bliźniaczego Smarta. A jakie samochody kosztują jeszcze mniej? Oto pełne zestawienie.