Trwa ładowanie...

Najpopularniejsze radary stosowane przez policję to jedno wielkie oszustwo. „Nikt nie przeczytał książki, jak one działają”

Pomiary wykonane radarem UltraLyte (najpopularniejszym radarem używanym przez policję) są zupełnie niewiarygodne. Ich działanie zostało przetestowane tylko przy odległości 80 metrów. Policja dokonuje pomiarów z wielokrotnie większych odległości sięgających 500 a nawet 800 metrów.

Najpopularniejsze radary stosowane przez policję to jedno wielkie oszustwo. „Nikt nie przeczytał książki, jak one działają”Źródło: WP.PL, fot: Marek Wieliński
d3xvvwh
d3xvvwh

Zaproszeni do programu Polsat News eksperci zgodnie potwierdzili, że problem istnieje, a jego skala jest duża. Gdy do sądu odwoła się osoba wyszkolona technicznie – jest w stanie przekonać sędziego, że błąd jest bardzo wysoce prawdopodobny – potwierdził w rozmowie Tomasz Motyliński – niezależny ekspert pomiarów prędkości w ruchu drogowym. Dodał jednak, że zwykły obywatel może mieć problem.

Projektant urządzeń pomiarowych – Sławomir Janczewski zauważył, że odpowiedzialności za urządzenie zgodnie z przepisami nie ponosi ani policja ani dystrybutor tylko… Główny Urząd Miar. Ekspert stwierdził też, że "nikt nie przeczytał książki, jak te urządzenia działają przed wprowadzeniem ich do użytku".

Urząd natomiast ma problem ponieważ musi działać zgodnie z przepisami ustawy. Wśród nich nie ma jednak żadnego, który określałby odległość z jakiej należy dokonywać pomiarów. Zdaniem urzędniczki ustawodawca przepuścił zły dokument. Obecny powstał w 2004 roku. W elektronice to przepaść. Różnica epoki.

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj