Trwa ładowanie...
23-02-2016 13:33

Najmłodszy w Formule 1 zespół prezentuje swój samochód - Haas VF-16

Najmłodszy w Formule 1 zespół prezentuje swój samochód - Haas VF-16Źródło: mat. prasowy, fot: Haas
d5n3yve
d5n3yve

Amerykański team Haas, który w tym sezonie zaliczy swój debiut w mistrzostwach świata Formuły 1, przedstawił swój samochód. To konstrukcja w większości oparta na podzespołach Ferrari.

Amerykanie ponad dwa lata przygotowywali się do tego debiutu. Nowy pojazd zaprezentowano w Barcelonie i dzisiaj rozpoczną się jego pierwsze, oficjalne testy. Nazwa VF-16 ma nawiązywać do działalności firmy Haas Automation i jej pierwszej wyprodukowanej obrabiarki cyfrowej CNC, która pod nazwą VF-1 trafiła na rynek w 1988 r.

Nowy w F1 zespół będzie działać ze wsparciem technicznym Ferrari, a na swoją europejską bazę wybrał brytyjskie Banbury. Ekipa będzie mogła również korzystać z tunelu aerodynamicznego w Maranello. Na razie na liście kierowców widnieją Romain Grosjean i Estaban Gutierrez, który nadal pełni rolę testera Ferrari.

Haas VF-16 jest pierwszym samochodem z USA w F1 od 1986 roku. Wówczas na torach ścigały się auta z nadwoziem firmy Lola, wystawiane przez ekipę Carla Haasa (nie mającego żadnych związków rodzinnych z Gene Haasem, założycielem Haas Automation i szefem nowego teamu).

BC

d5n3yve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5n3yve
Więcej tematów