Trwa ładowanie...
auto
17-03-2009 17:55

Najbardziej niezawodne auta według niemieckiego GTU

Najbardziej niezawodne auta według niemieckiego GTU
d10zk68
d10zk68

Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) opublikowało najnowszy raport niezawodności samochodów używanych. Ranking powstał na podstawie informacji zebranych po sprawdzeniu ponad 5 mln pojazdów (160 różnych modeli).

Najlepszy wynik w rankingu niezawodności aut w wieku do trzech lat ma Peugeot 307 CC, deklasując również wszystkich konkurentów w klasie modeli sportowych i kabrioletów. Samochód francuskiej marki uzyskał wynik jednej usterki przypadającej statystycznie na sto sprawdzonych egzemplarzy.

Inne modele plasujące się pierwszym miejscu w poszczególnych segmentach rynku to:

d10zk68

- Mazda2 (AUTA MAŁE)
- BMW Serii 1 (AUTA KOMPAKTOWE)
- Saab 9-3 (KLASA WYŻSZA ŚREDNIA)
- Toyota RAV4 (TERENOWE)
- SEAT Altea (VANY)
- Audi A8/S8 (KLASA WYŻSZA)

W przypadku starszych pojazdów prym wiodą niezmiennie marki japońskie takie jak przede wszystkim Toyota i modele Avensis, Corolla i Yaris. Na czołowych miejscach są również produkty Hondy i Mazdy.

Jak podali też specjaliści z GTU, ponad 52% pojazdów poddanych kontroli technicznej w pierwszej połowie bieżącego roku miało rozmaite usterki, przy czym w 16,8% przypadków były to wady bardzo poważne lub zagrażające nawet bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zakładając, że w Niemczech jest obecnie około 46,8 mln samochodów, daje to wynik około 8 mln egzemplarzy.

Im auto starsze, tym gorszy jest jego stan techniczny. Na 100 wozów w wieku do maksymalnie trzech lat specjaliści z GTU doliczyli się średnio 30 usterek, podczas gdy w grupie pojazdów starszych niż 9-letnie było to już aż 305 usterek. Wynik ubiegłoroczny to odpowiednio 27 oraz 227 wad.

Średni wiek samochodów na niemieckich drogach wynosi obecnie 8 lat.

Źródła: Samar, GTU

d10zk68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10zk68
Więcej tematów