Trwa ładowanie...

Na stacjach bez zmian - ceny w górę

Na stacjach bez zmian - ceny w góręŹródło: PAP/Bartłomiej Zborowski
d196zs8
d196zs8

W tym tygodniu nadal widzimy pogłębianie się przepaści między olejem napędowym a benzyną 95. Coraz bliżej dieslowi do benzyny 98 – ta ostatnia kosztuje bowiem w Polsce średnio 5,66 zł/l (4 grosze więcej niż przed tygodniem), a olej – 5,49 zł.

Niestety dla kierowców nie mamy dobrych wieści – już sam ruch naszej waluty na rynku względem amerykańskiego dolara powoduje istotne skoki cen hurtowych, które stosunkowo szybko zaczynają być widoczne na stacjach. Benzyna kosztuje dziś 5,39 zł/l, zaś od kilku tygodni na niezmiennym poziomie 2,84 zł/l trwa autogaz, który nie drożeje specjalnie na rynku hurtowym (mimo, że relacja USD/PLN także jest tam powoli odczuwalna) i tym samym kierowcy na stacjach mieli okazję przyzwyczaić się już do tego poziomu.

Najdroższym województwem w tym tygodniu jest opolskie z benzyną po 5,44 zł/l i ON po 5,55 zł/l. Tymczasem w czterech województwach – lubelskim, śląskim, dolnośląskim i warmińsko-mazurskim średnia cena benzyny jest najniższa w kraju i wynosi 5,38 zł/l.

Co ciekawe najdroższy gaz LPG można znaleźć w Wielkopolsce – tam za litr trzeba zapłacić aż 2,87 zł.

Stolica wojewódzka o najtańszej benzynie w tym tygodniu to Gdańsk – 5,37 zł/l. Widać jednak, że w wielu stolicach wojewódzkich ceny dosyć mocno się wyrównały i ogólnopolski poziom różnic zdaje się być coraz mniejszy.

(źródło: epetrol.pl)

lop/

d196zs8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d196zs8
Więcej tematów