Trwa ładowanie...
d5nbunr

Na Politechnice Wrocławskiej ruszył program „Fiat Likes U”

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Politechnice Wrocławskiej ruszył program „Fiat Likes U”
(Materiały prasowe)
d5nbunr

Na Politechnice Wrocławskiej odbyła się prezentacja polskiej edycji „Fiat Likes U”. Jest to program mający na celu wspieranie młodzieży w zdobywaniu wiedzy poprzez zaoferowanie jej mobilności, możliwości nauki oraz pracy.

„Fiat Likes U” powstał w 2012 r. - najpierw korzystali z niego studenci włoskich uczelni technicznych. Opiera się on na trzech elementach: zapewnieniu mobilności w ramach bezpłatnej usługi wynajmu aut, umożliwieniu nauki poprzez stypendia oraz wykłady prowadzone przez managerów Fiata, oraz możliwości podjęcia płatnych staży w miejscach działania usługi wynajmu samochodów i regionalnych oddziałach FCA (z możliwością dalszego zatrudnienia).

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W pierwszą edycję projektu zaangażowało się osiem włoskich politechnik (złożono 10 000 wniosków elektronicznych o jazdy próbne, 2 000 studentów skorzystało z car sharingu, przeprowadzono 8 wykładów, zorganizowano 12 staży i zatrudniono jedną osobę na umowę o pracy. Druga odsłona organizowana w roku akademickim 2014/2015 obejmuje dodatkowo 5 szkół wyższych spoza Włoch – po jednej w Danii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech oraz w Polsce.

d5nbunr

Studenci Politechniki Wrocławskiej w dniach od 4 maja do 31 lipca br. mogą korzystać z usługi bezpłatnego wynajmu samochodu. Flotę pięciu pojazdów stanowią modele 500 z silnikiem 1,3 MultiJet, 500L 0,9 TwinAir, 500L Trekking 1,6 MultiJet, Panda 0,9 TwinAir i Punto 1,3 MultiJet. Z wybranego auta można skorzystać przez 24 godziny w tygodniu roboczym lub przez cały weekend po zarejestrowaniu się na specjalnej stronie internetowej i zarezerwowaniu pojazdu. Programem na wrocławskiej uczelni zarządza student 4. roku, za co otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2 000 euro. Dodatkowo na autora najciekawszej pracy magisterskiej związanej z motoryzacją czeka półroczny, płatny staż w FCA.

W prezentacji projektu wzięły udział władze Politechniki Wrocławskiej oraz przedstawiciele polskiego oddziału FCA.

Źródło: FCA

ll/moto.wp.pl

d5nbunr

Podziel się opinią

Share

d5nbunr

d5nbunr