Trwa ładowanie...
d9y8bw6

Na A4 podwyżka, ale nie wszyscy zapłacą więcej

Zarządzająca odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami firma Stalexport zapowiedziała podwyżkę opłat za przejazdy dla samochodów dostawczych i ciężarowych. Jest jednak sposób, by przez dwa lata jeździć za dzisiejszą cenę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na A4 podwyżka, ale nie wszyscy zapłacą więcej
(PAP, Fot: Maciej Kulczyński)
d9y8bw6

1 marca 2017 roku zmieni się wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice - Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5. Po wprowadzeniu nowych stawek kierowcy pojazdów kategorii 2 i 3 (czyli samochodów osobowych z przyczepą lub samochodów z dwiema osiami, z których przynajmniej jedna posiada koło bliźniacze) zapłacą na każdym placu poboru opłat 18 zł, a kierowcy pojazdów kategorii 4 i 5 (samochody o trzech osiach z przyczepami lub mające więcej niż trzy osie) - 30 zł.

Mimo wzrostu wysokości opłaty użytkownicy A4 Go oraz kart zbliżeniowych - kart A4, na podstawie impulsów zakupionych do końca lutego, mogą przez dwa kolejne lata jeździć autostradą według niższych stawek.

Stawki opłat za przejazd autostradą A4 Katowice - Kraków dla pojazdów kategorii 2, 3, 4 i 5 zmienione były ostatnio dwa lata temu. Od 1 marca wynosić będą 30 zł na każdym placu poboru opłat. Jednocześnie, w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3, zwiększona zostanie wysokość bonifikaty z aktualnie obowiązującej kwoty 10 zł do kwoty 12 zł, w wyniku czego stawka za przejazd wyniesie ostatecznie 18 zł na każdym placu poboru opłat.

d9y8bw6

Wysokość opłat za przejazd dla pojazdów kategorii 1 (to jest samochodów osobowych) oraz bonifikata dla motocykli pozostaną na dotychczasowych poziomach.

Jak podwyżkę tłumaczy koncesjoner?
- Przy istotnych nakładach na eksploatację autostrady oraz na inwestycje, obejmujących również prace nieprzewidziane w umowie koncesyjnej, zmiana stawek jest uzasadniona - mówi Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

d9y8bw6

Podziel się opinią

Share

d9y8bw6

d9y8bw6