ycipk-37e5eo

Motocyklista przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h. Policja odebrała mu uprawnienia

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali motocyklistę, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 km/h. Został ukarany mandatem, 10 punktami karnymi oraz straci prawo jazdy na trzy miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stopklatka z nagrania policyjnego
Stopklatka z nagrania policyjnego (Youtube.com)
ycipk-37e5eo

28-letni motocyklista całkowicie zignorował ograniczenie prędkości do 50 km/h. Poruszał się z prędkością ponad 120 km/h. Nie miał szczęścia, bo tuż za nim jechała policja. Kierowca został zatrzymany i ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi, oprócz tego odebrano mu prawo jazdy na trzy miesiące. Sytuacja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 296 na wysokości Czerwonej Wody.

Funkcjonariusze surowo ocenili sytuację i wyznaczyli karę adekwatną do czynu. Tak brawurowa jazda doprowadza do szeregu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Policja apeluje, aby zachować rozwagę i dostosować się do przepisów i warunków panujących podczas jazdy.

ycipk-37e5eo

W ubiegłym roku motocykliści uczestniczyli w 2299 wypadkach drogowych, aż 232 z nich poniosło śmierć. Statystki są przerażające i cały czas rosną.* Najczęstszą przyczyną wypadków z ich udziałem to niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Takich zdarzeń w 2016 roku było aż 531.* Oczywiście, często motocyklista nie ma wpływu na to, co zrobi inny uczestnik ruchu, ale zawsze jadąc wolniej i ostrożniej ma większe szanse na przeżycie.

Polub WP Moto
ycipk-37e5eo
ycipk-37e5eo